Kudjape prügila sulgemise venitamisega kaasneksid trahvid

Ehkki OÜ Saaremaa Prügila loodab Kudjape prügila sulgeda tähtajaliselt, pole päriselt välistatud ka sulgemistähtaja ületamine ja sellega kaasnevad trahvid.

OÜ Saaremaa Prügila juhataja Mihkel Paljak saatis keskkonnaministeeriumile kirja, milles soovis teada, kas ja millised on võimalused Kudjape prügila sulgemistööde kaasrahastamiseks pärast abikõlblikkuse perioodi lõppu hiljemalt 2013. aasta 16. juuliks.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Harry Liiv vastas, et prügila korrastustöid ei ole võimalik kaasrahastada pärast abikõlblikkuse perioodi lõppu. Vastasel korral rikub Saaremaa Prügila nii jäätmeseadusest kui ka EL-i õigusaktist tulenevaid nõudeid, mille täitamata jätmisel kohaldatakse sanktsioone.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna nõunik Kaili Kuusk ütles Saarte Häälele, et vastavalt jäätmeseadusele saab prügila tähtajaks sulgemata jätmise eest rakendada sunniraha kuni 32 000 euro (500 000 krooni) ulatuses. Kui Euroopa Kohus tuvastab, et Eesti on rikkunud Euroopa Liidu õigust, võib sellele veel lisanduda täiendav trahv.

Mihkel Paljak ütles Saarte Häälele, et tundis prügila sulgemise rahastamisvõimaluste vastu huvi, kuna võib juhtuda, et keskkonnamõjude hindamine venib või riigihange vaidlustatakse, ja see tähendab täiendavat ajakulu. Siiski usub Paljak oma sõnul, et prügila saab suletud õigeaegselt.

Kudjape prügila sulgemise tähtajast kinnipidamine sattus küsimärgi alla seoses keskkonnaameti nõutud n-ö plaanivälise keskkonnamõju hindamisega, mille tõi kaasa Saaremaa Prügila soov prügimägi osaliselt ümber töötada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)