Angeste saaga lõpeb hiljemalt aasta lõpul (101)

Angeste saaga lõpeb hiljemalt aasta lõpul

SAMMU VÕRRA LAHENDUSELE LÄHEMAL: Mustjala vallavolikogu esimehe Malve Kolli (vasakul) eestvedamisel otsustab volikogu enamushäältega toetada eeltingimuste seadmist Angeste hoonete tagastamisele.
Foto: Egon Ligi

Mustjala vallavolikogus oli eile ühe päevakorrapunktina arutusel eeltingimuste seadmine Angeste hoonete tagastamisele ning see tekitas kokkutulnute seas tulist vaidlust.

Volikogu otsuse eelnõu kohaselt seatakse Mustjala vallas asuva Võhma küla endise Angeste talu hoonete tagastamise õigustatud subjektidele Jüri Soorskile, Lisette Lellepile, Arvo Soorskile ja Anne Vaikmaale eeltingimuseks hoonete senise kasutaja Anne Janoga kirjaliku üürilepingu sõlmimine elumaja ja lauda kasutamiseks tähtajaga kuni 2011. aasta 31. detsember.

Igakuiselt tasutavaks üürisummaks on otsustatud määrata 53 eurot ja 92 senti ehk 843 krooni ja 60 senti ning sellise summa on välja pakkunud Ösel Kinnisvara OÜ, arvestades kohapealset turusituatsiooni. “See hind ei ole laest võetud, sellega tegeles konkreetne kinnisvarafirma,” kinnitas vallavanem Kalle Kolter.

Kolida võiks juba maikuus

Kalle Kolter tõi välja, et tegelikult on Anne Janot esindanud poeg Andres 2009. aastal ühel Kuressaare kohtumajas toimunud istungil kinnitanud Angestelt väljakolimist 2011. aasta mais. “Maikuu on varsti käes ja tõin selle uuesti välja, kuna Andres Jano on praegu meie hulgas. Seega küsime talt otse, kas mees peab oma sõna ka,” sõnas Kolter. “Ma küll loodaks, et kevadkülv tuleb Janodel juba uues kodus ja probleem saab lahendatud,” tähendas ta.

Vallavanem möönis, et dokumentaalselt on väljakolimise tärminiks praegu seatud küll 31. detsember, kuid tema hinnangul pole külm aeg kolimiseks kuigi sobilik. “Ma loodan küll, et mai on selleks sobivam ja täiesti reaalne aeg,” sõnas ta. Andres Jano tunnistas, et nende pere ühiseks sihiks on võetud käesoleva aastaga probleem lõpetada. “Kuid selliseid asju ei ole võimalik paari päevaga ära teha,” nentis ta.

Jano sõnul on majal, mille nad ema jaoks ostsid, alumine palgivöö mäda ning seega pole kiiresti sisse kolida võimalik. “Põrandad on seal mädad ja kõiki töid ei ole võimalik külma ajaga teha,” tähendas Jano. “Üks asi on see, mis me tahame, ja teine on reaalsus. Meie oleme arvestanud, et töö peaks saama tehtud 31. detsembriga sel aastal,” selgitas ta.

Venitamisel pole mõtet

Anne Vaikmaad esindanud Heli Speek oli aga veendunud, et venitamine ei aita loo lahenemisele kuidagi kaasa. “Teine maja ei ole nii hullus korras. Teed on seal samuti tehtud ja sinna on võimalik maikuu jooksul sisse kolida küll, et seal elades edasi ehitada,” arvas Speek.

Ka volikogu esimees Malve Kolli oli seda meelt, et osapoolte vahel palju tüli tekitanud probleemile tuleb lahendus leida kiiremas korras. “Peaksime tegema kõik selleks, et probleem kiiresti laheneks. Seda enam ma leian, et eeltingimuste seadmine ei tohiks olla praegu patuasi. Niimoodi vastastikku süüdistades me elus edasi ei jõua,” rääkis Kolli.

Volikogu esimehe hinnangul tuleb tagada, et lahendus oleks vastuvõetav mõlemale poolele. “Ma arvan, et kui ka Anne Vaikmaa teab kindlasti, et aasta lõpuks saab ta kodu tagasi ja saab oma asju hakata tegema, siis mis tal saab selle vastu olla,” lisas Kolli.

Kuigi volikogu liikmed pakkusid, et eeltingimusena võiks vastu võtta pigem Andres Jano poolt tunamullu välja käidud maikuu, siis sellist otsust vastu võtta ei saanud. Sest volikogule polnud eilse istungi toimumise ajaks laekunud ühtegi eelnõud selle kohta, et üürilepingu tärminiks võiks määrata 2011. aasta mai. Seega oli võimalik hääletada vaid selle poolt või vastu, kas 31. detsember on sobiv tärmin. Enamushäältega otsustati seda kuupäeva toetada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 122 korda, sh täna 1)