Tõnis Kipper on jõudnud Kadi raadios 2000. “Keskpäevani” (14)

Tõnis Kipper on jõudnud Kadi raadios 2000. “Keskpäevani”

KES TEEB, SEE JÕUAB: Tõnis Kipper on mees nagu orkester, sest lisaks raadiotööle toimetab Saarte Hääle kultuurikülgi, peatoimetab ajakirja Oma Kodu, on muidu aktiivne kodanik ja võtab osa ka linnavolikogu tööst.
Foto: Egon Ligi

Täna läheb Kadi raadios eetrisse vastutava toimetaja ja tuntud raadiohääle Tõnis Kipperi 2000. “Keskpäeva” saade. “Galerii on pikk – prohvet Priscillast alustades ning peaministrite ja presidentidega lõpetades, lugematu hulk poliitikuid ja kunstiinimesi, on olnud ka väljamaalasi,” rääkis Tõnis Kipper selle aja jooksul saates osalenud külalistest.

Staažikas saatejuht lisas, et on palju tavalisi saarlasi, kes on hakkama saanud millegi toredaga. “Saate slogan on ju “Heade uudistega on kiire!”. Ja jama on meie elus niigi palju. Seda ei peaks “Keskpäevas” enam võimendama.”

Esimene saade läks eetrisse 11. mail 2001, saatekülaline oli Helma Heinmets. “See oli ju see aeg, kui 1. maist lõpetas tegevuse Saaremaa pensioniamet ning saarlasi hakkas teenindama Pärnu pensioniameti juures asuv Kuressaare osakond, mida hakkas Helma Heinmetsa asemel juhtima Marve Nellis, kellega oli ka intervjuu salvestatud,” meenutas Kipper, lisades, et esimeses saates oli veel juttu Soome nädalast ning Aivar Mäega Arsise kellade ansambli kontserdist. Oli ka intervjuu Peeter Tulvistega.

Tõnis Kipperi sõnul külalised saates peavadki värvikad olema. “Siis on ka jutt huvitav ja saade värvikas,” rõhutas ta. Ja külalised “tekivad” saatesse ikka sõltuvalt sellest, mis linnas ja maakonnas huvitavat juhtub. “Olen püüdnud ära kasutada seda, kui mõned tuntud inimesed saarele satuvad. Reeglina on saatekülalised inimesed, kellega on huvitav rääkida ja kes on mulle inimestena sümpaatsed,” rääkis Kipper, märkides, et üldiselt ta niisuguseid inimesi ei kutsu, kellega pole millestki rääkida.

“Ärapanemiseks on teised saated ja teised tegijad,” nentis ta. Selle pika aja jooksul on “Keskpäeva” toimetajal vaid kahel korral juhtunud, et saatekülalistest, kellega oli juba hulk aega varem kokku lepitud, teatas üks 5 minutit enne saadet, et ta ikka seekord ei tule, ja teine jättis lihtsalt tulemata. “Tegu oli muide poliitikutega ja juhtumisi ühest erakonnast,” muigas Kipper.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)