Õpilased selgitasid esikabetajaid

Koolinoorte kabeesivõistlustest osavõtjate arv on viimastel aastatel olnud stabiilselt veerandsaja kandis. Seekord tuli võistlema 12 keskastme (V–IX klass) ja 11 noorema astme (I–IV kl) kabetajat. Koolidest oli iga-aastaste osavõtjate Muhu, Kahtla ja Mustjala kõrval üle mitme aasta arvukalt esindatud ka Tornimäe, mille üle võib ainult heameelt tunda.

Kõik sama vanuseastme kabetajad mängisid ühisel ringsüsteemis turniiril, kuid paremusjärjestus selgitati poistel ja tüdrukutel eraldi. Keskastme turniir oli seekord vähem huvitav kui aasta eest, sest polnud Reivo Vinteri (Mustjala) ohtlikke konkurente Sten Vaherit ja Matis Rüütlit. Nii polnud Reivol raskusi turniiri “kuivalt” võitmisega 11 punktiga 11 võimalikust. Võrdselt 7 punkti kogusid Kevin Org (Kahtla) ja Danil Hütt (Muhu), kes jäidki poistest jagama teist-kolmandat kohta.

Neist rohkem – 8 punkti – kogus üldarvestuses teine, aga tüdrukutest kindel võitja Anni Luup Kahtlast. Anni võitis tüdrukutest ka üle-eelmistel esivõistlustel ning esindas Kuressaaret edukalt linnade talimängude kabevõistlustel 2009. a algul. 2010. aasta koolinoorte esivõistlustel ei mahtunud ta üllatuslikult isegi esikolmikusse, kuid nüüd jõudis omaealiste tippu tagasi. Teiseks tuli poiste turniiri võitja õde Kätlin Vinter (Mustjala) 7 punktiga. Kolmandat-neljandat kohta jäid 4 punktiga jagama Tornimäe tüdrukud Maare-Mai Tikan ja Melani Nõu.

Noorema astme poistest kaitses edukalt mullust esikohta Paul Antsaar jun (Saaremaa ühisgümnaasium) ja ka tulemus oli täpselt sama kui aasta eest – 8 punkti 10-st. Tubli arengu on aastaga teinud Karl-Henry Teär (Kahtla), kes läinud aastal jäi viimaste hulka, seekord oli aga 7 punktiga teine. Vaid poole punktiga jäi temast maha teine Kahtla poiss Aare Peeker, kes päris kolmanda koha.

Nooremate tüdrukute esikolmikul olid selged ühepunktised vahed: 1. Hedili Nõu (Tornimäe) – 7; 2. Kaie Ennemuist – 6; 3. Marleen Nõu (mõlemad Kahtla) – 5 punkti. Entusiasmi on noortel küllaga, oskusi märksa vähem. Kurioosumina ei suutnud ühes noorema astme partiis 6 nuppu (läbisegi kabed ja kivid) võtta kinni ühtainust peateed valdavat kabet – noor mängija ei tulnud selle peale, et kabe kinnipüüdmiseks võiks ju oma rikkalikest varudest ka mõne nupu loovutada.

Nagu paljud eelmised, peeti ka seekordne võistlus Kuressaare põhikoolis, mille majandusjuhataja Helle Andreas on noortesse kabetajatesse alati väga vastutulelikult suhtunud.

Jaan Truu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)