“Kikerikiik” läks rändama

Küünlakuu esimesel nädalal avatakse Viljandi muuseumis Saaremaa muuseumis üleval olnud ja näitusekülastajatelt elavat tähelepanu pälvinud näitus “Kikerikiik,” mille kuraator on Valjalast pärit Astra Mõistlik. Viljandist liigub näitus edasi Eesti Rahva Muuseumisse.

“Mänguline keskkond oli mõeldud eelkõige lastele, aga äratas laialdasemat huvi ka vanemas näitusekülastajas, mis oli väga positiivne. Näituse avamine tõestas, et kaasaegsete meediumide kasutamine Valjala rahvarõiva mustri esitlemiseks aitab tuua näitusekülastaja lähemale kultuuri mõistmisele ja näitusekeskkonnale kui sellisele,” rääkis Astra Mõistlik.

Tema sõnul on “Kikerikiik” saanud näitusekülastajate väga positiivse ja elava tähelepanu osaliseks just seetõttu, et näitusel saab teadmisi tegevuse kaudu ja samas luua ka uut. “Arvan, et see näitus jääb pigem just meelde, sest inimene saab näitusel tegutseda,” märkis Mõistlik.

Idee hakkas kuraatori sõnul arenema sellest, et mõni aasta tagasi tegi ta Eesti kunstiakadeemias oma magistritöö Valjala kihelkonna rahvarõivamustrite põhjal. “Soov oli magistritöö tolmuselt riiulilt ära tõsta ja elama panna teiste meediumide kaudu. Pean kindlasti mainima, et selline näitus ei sünni üksnes ideest, vaid ka väga heade tehnikute, muusikute ja toetajate abiga.

Seetõttu võlgnengi selle näituse puhul suure tänu Saaremaa muuseumile ja kogu “Kikerikiiki” toimkonnale,” lisas ta. Praegu tegeleb Astra Mõistlik Eesti siseturvalisuse muuseumis uuenduste läbiviimisega. “Mulle meeldib ideid välja töötada ja viia neid lõpuni,” sõnas ta. Viljandis on näitus avatud mai lõpuni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)