Traktorist seljatas kohtus politsei (1)

Politseilt purjuspäi ja lubadeta juhtimise eest karistada saanud mees kaebas otsuse kohtusse ning jäi süüdi küll purjuspäi juhtimises, kuid kohus kinnitas, et juhtimisõigus oli mehel olemas. Samuti vähenes mehele mõistetud rahatrahv mitme tuhande krooni võrra.

Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskond mõistis 66-aastase Jaani süüdi nii purjuspäi kui ka juhiloata juhtimises ning karistas teda mõlema väärteo eest 10 800 krooni suuruse trahviga. Politsei väitis, et Jaan juhtis eelmise aasta 8. oktoobril Pöide–Tornimäe–Kõrkvere teel ratastraktorit, omamata vastava kategooria juhtimisõigust, ja tema välja hingatud õhus mõõdeti alkoholi 0,32 mg/l kohta.

Jaan ei olnud politsei otsusega nõus ja pöördus kohtusse. Mees ei vaidlustanud kohtus alkoholijoovet, kuid palus tühistada kohtuvälise menetleja otsuse põhjusel, et tal on vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus olemas, mistõttu ta seda väärtegu toime pannud ei ole.

Politsei esindaja tunnistas kohtus, et Jaanil on A- ja B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, mis tähendab, et on ka ratastraktori MTZ-82 juhtimisõigus. Selle asjaolu on kohtuväline menetleja jätnud tähelepanuta. Kohus otsustas Jaani kaebuse rahuldada ja tegi uue otsuse. Traktoriga purjuspäi sõitmise eest mõisteti Jaanile karistuseks 6000 krooni suurune rahatrahv.

Mees esitas kohtule nõude, et juhtimisõiguse peatamisega on talle kahju tekitatud 589 krooni ja moraalne kahju on 5000 krooni. Kahjunõuet ei pidanud kohus aga põhjendatuks ning seda ei ole võimalik ka väärteokorras läbi vaadata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)