Tänak liituski Fordi tehasetiimiga

Kui veel paar nädalat tagasi kummutas Ott Tänak Soome meedia lendu lastud kuulujutud tema liitumisest Fordi tehasemeeskonnaga, siis nüüd on kindel, et eestlane on sõlminud M-Spodi nimelise meeskonnaga lepingu viieks aastaks.

Mingeid muutusi lisaks juba teadaolevale ei toimu, vahendab Postimees. Algav hooaeg kulgeb ikkagi juba varem avalikustatud plaanide järgi: Tänak sõidab Ford Fiesta Super-2000 masinaga SWRC-sarjas ja teeb seda Markko Märtinile kuuluva MM-Motorspordi värvides. “See on ainulaadne võimalus,” tunnistas Kärla mees. “Uskumatu, et sain sellise võimaluse. Olen selle üle väga õnnelik ja pean nüüd endast rajal parima andma.”

Ruudulipp.ee veebilehele ütles Tänak, et WRC-autost ta kohe unistama ei kipu. Esmalt tuleb see aasta ära sõita ja siis edasi vaadata, kuidas asjad kulgevad. Seega võib saarlast juba järgmisel aastal näha rallimaailma vägevamatega mõõtu võtmas. Lepingu sõlmimist on kinnitanud ka M-Spordi juht Malcolm Wilson. Aastaid Fordi tiimi vedanud mehe sõnul oligi ta eesmärk siduda Tänak meeskonnaga pikemaks ajaks. “Tegemist on väga tähelepanuväärse rallisõitjaga, kes on avaldanud sügavat muljet. Samas ei pruugi ta kohe startida täisprogrammiga, kuid tulevikus on see kindlasti eesmärk,” võib Postimehest lugeda Wilsoni arvamust.

Ühestki uudisest pole aga võimalik teada saada, milles Tänaku ja M-Spordi kontraht täpsemalt seisneb. Seepärast pole ka selge, kas algaval hooajal pakub tiim Tänakule ja MM-Motorspordile rahalist tuge või pakub ta MM-sarjas sõitmiseks autot ja varuosi. Kindel on aga see, et Tänak alustab tänavust hooaega juba märtsis Mehhikos sõidetava MM-ralliga.

Postimees / SH

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)