Kabaree-etendus läks puupüsti täis saalile (11)

Kabaree-etendus läks puupüsti täis saalile

KANKAAN: Lustakad üheteistkümnendikud, esiplaanil Karmen Benno 11.a-st.
Foto: Egon Ligi

Reedel linnarahvale välja kuulutatud Saaremaa ühisgümnaasiumi 94. lennu kabaree-etendus tõi kooli aulasse nõnda rohkesti huvilisi, et viimased tulijad pidid kahjuks ukselt tagasi minema. Ka klassijuhataja Merike Kuldsaar ise, kelle lapsed laval esinesid, pidi etendust jälgima alumise korruse televiisorist, kuna ei mahtunud enam saali.

Kabaree-etendus, mis on SÜG-i üks kestvamaid ja suurejoonelisemaid traditsioone, kannab tänavu juba järjekorranumbrit 21. Ja mida aasta edasi, seda lennukamaks lähevad ideed ja uhkemaks kostüümid. Noorte andekusel ei ole piire. Tänavu on etenduse põhirõhk tantsul, kusjuures kõik tantsud on välja mõeldud üheteistkümnendike endi poolt. Ise tehakse proove, ise mõeldakse välja kostüümid. Kuna traditsioon on juba nii vana ja nii populaarne, siis tehakse sellega algust kohe õppeaasta alguses, septembrikuus.

Õpetaja Kuldsaare sõnul klassijuhatajad etenduse sisulisse poolde ei sekku, neile on jäänud põhiliselt kontrolliv funktsioon. “Peame silma peal, et asi ikka õigeks ajaks valmis saaks, peaproovil vaatame üle, kuidas kõik välja kukkunud on,” rääkis Kuldsaar. Vaid etenduse lõputantsu “Kankaan” juures on igal aastal õpilastele abiks võimlemisõpetaja Tiiu Haavik.

Tänavuses kabarees teeb kaasa sadakond noort, kõik kolm 11-ndat klassi peaaegu sajaprotsendiliselt. Ja kuna see tantsuetendus nõuab uhkeid kostüüme, siis pole see just eriti odav üritus. Mitme projekti kaudu on 21. tantsuetendus saanud rahalist toetust 15 000 krooni. Abi on saadud ka mitmelt sponsorilt. Kuid nagu on näidanud eelmiste aastate kogemused, on kabareega suudetud isegi kasumisse tulla. Näis, kuidas läheb sel aastal, sest ees on ju veel mitmeid esinemisi.

Merike Kuldsaare sõnul on kabaree SÜG-is sedavõrd populaarne, et seda meenutatakse veel aastaid pärast kooli lõpetamist. “Kui me oleme oma vilistlastelt küsinud, mis on neile kooliajast eriliselt meelde jäänud, nimetavad väga paljud kabareed, ja just seda loomingulist protsessi, mille käigus tantsuetendus valmib. Kogu seda valmimise melu, mille käigus lend otseselt kokku kasvab.” Ent lohutuseks neile, kes olid seekord sunnitud heast asjast ilma jääma – uus etendus linnarahvale antakse lähiajal. Jälgige reklaami!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 182 korda, sh täna 1)