Tuhkur on iseloomuga loom (11)

Tuhkur on iseloomuga loom

ELU NAGU KUNINGA KASSIL: Öösiti magab loomake oma puuris, kus tal on kaks pesa. Üks on selline riidest kiik, seest karvane, ja teine on sihuke pesakasti moodi, kus tal on oma rätik, mille sisse ta end kerra kerib.

Anita Hanseni kodus Mändjalas elab tuhkur. Öeldakse, et heal lapsel mitu nime, ja nõnda on lood ka Anita lemmikuga.

“Algul hüüdsin Ferryks, sest inglise keeles on tuhkur ferret. Siis mõtlesime, et tal võiks siuke eestipärane nimi olla, ning panime Mürka, kuna ta on selline hirmus mürakaru ja energiapomm. Veel hüütakse teda Tukiks, sõnast “tuhkur”, ning Pätiks, sest ta armastab hirmsasti pättusi korraldada,” räägib Anita särasilmi. Lisab, et loomake ise oma erinevatele nimedele veel väga ei reageeri, mis võib tulla ka sellest, et neid nimesid nii palju on.

Anita tuhkur on sündinud eelmise aasta 16. juulil ehk praeguseks on ta siis natuke üle poole aasta vana. Koju tõi Anita ta novembri alguses ja kahe kuuga on loom väga hästi kohanenud. Anita ütleb, et Mürka või Ferry või… oli juba tuues selline aktiivne ja mänguhimuline. “Ma hirmsasti kartsin, et uus koht võib tal stressi tekitada, et äkki ei hakka sööma või võõrastab või,” räägib ta. Pajatab, et soov selline loom endale koju tuua tekkis sellest, et ta on palju loomapoodides käinud ning tuhkur oli talle juba ammusest ajast silma jäänud.

“Tundus sihuke huvitav loom, keda on vähestel. Lõplik otsus sai tehtud, kui Maxima loomapoes müüja tuhkru puurist välja lasi, nööri otsas jalutama, siis tegelesime temaga seal ning nii ta võitiski oma muheda oleku ja iseloomuga mu südame,” muheleb Anita. Koju jõudes läks ta kohe foorumitesse kolama, et end kurssi viia, mismoodi tuhkru eest hoolt kanda, mida ta sööb, millised on tema harjumused, kui suured on pidamiskulud, kui vastuvõtlik on loom haigustele jne. “See kestis umbes nädala ning siis läksingi poodi ja ütlesin, et ostan ta ära.”

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 393 korda, sh täna 1)