Reisija kiitis libedat trotsinud bussijuhti (15)

Reisija kiitis libedat trotsinud bussijuhti

KÕIK SAAVAD OLUKORRAST ARU: Bussijuht Leonhard Meri meelest on kõik reisijad rahumeelsed, saades aru, et libedate teede tõttu võib buss üsnagi palju hilineda.
Foto: Egon Ligi

Pärast enam kui tunniajalist liinibussi ootamist esmaspäeval Pidula mõisa peatuses Mustjala– Kihelkonna tee ääres otsustas neli Abula küla elanikku koju tagasi pöörduda. Enne seda helistas Saaremaa õppekeskuses koolitusel käiv Uustlu talu perenaine Tiiu Kauber Kuressaare bussijaama, soovides infot Kihelkonna–Kuressaare liini kohta.

“Buss peaks meie peatusest väljuma kell 8. Peale minu oli bussi ootamas kolm kooliõpilast, kes käivad meie kandist Kärla koolis. Minutid läksid, siis juba pool tundi ja kolmveerand tundi, kui tuli järsku päästev idee helistada bussijaama dispetšerile, kuna mulle meenus see number,” rääkis Tiiu Kauber.

Pärast helistamist hakkaski asi ootajate jaoks positiivselt hargnema. Tiiu Kauber sai Harjumaa Liinide dispetšeri numbri. Esiotsa ei osanud bussifirma dispetšer küsitud liinibussi kohta midagi vastata. Külaelanik andis dispetšerile oma telefoninumbri. Mõne minuti pärast sai talunik teada, et buss on hilinenud libedate teede tõttu. Talle öeldi, et bussijuht ise otsustab, kas riskib Pidulast läbi sõita, kuna see tee on äärmiselt libe.

“Kuna olime veel ikka teadmatuses, otsustasime koju tagasi pöörduda. Abikaasa, kes oli mind kodust autoga paari kilomeetri kaugusel asuvasse peatusse toonud, otsustas kuni bussi tulekuni kohal olla. Nüüd siis sõitsime tagasi ja hakkasime koduseid talitusi tegema,” jutustas talunik.Kui talunikud olid juba lambalaudas askeldamas, helistas bussifirma dispetšer, et buss jõuab lähiajal Pidula peatusse.

“Jõudsime siis tagasi bussipeatusse ja sealt ta tuligi. Bussijuhiks oli Leonhard Meri, väga sõbralik ja vastutulelik mees,” rõõmustas taluperenaine, kes jõudis sel päeval koolitundi väikese hilinemisega. Kolmapäeval juhtunust Saarte Hääle toimetuses rääkimas käinud Tiiu Kauber elas kogu lugu veel kord läbi. Kui esmaspäeva hommikul tundus tema sõnul kõik väga lootusetu olevat, kaalus bussi tulekule järgnenud positiivne emotsioon läbielatud närveerimise üles.

“Rääkisin sellest kohe ka õppekeskuses. Kõik ütlesid, et oi kui tore, et sellised bussijuhid ja niisugune teenindus olemas on!” edastas Uustlu perenaine ka kursuslaste hinnangu. 17-aastase bussijuhikogemusega Leonhard Meri pole niisugust libedust veel näinud ja tundnud, nagu ta esmaspäeva hommikul Lümanda–Tiirimetsa vahelisel lõigul koges. Kusagile ei olnud kübekestki liiva puistatud.

“Mul on teedemeeste telefoninumber teada. Aga nii varahommikul, enne kuute ei hakka ma neid üles ajama, peab lihtsalt ära kannatama,” sõnas bussijuht. Ühtegi reisijat, kes oleks bussi hilinemise pärast sohvriga pahandanud, pole Leonhard Meri kohanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)