Piletisoodustused laevaliinidel rakenduvad 1. veebruarist (8)

Pärast üksikasjade täpsustamist on selgunud, kuidas täpselt, millistele sõidukitele ja kellele kehtivad soodustused parvlaevapiletite ostmisel Kuivastu–Virtsu, Rohuküla–Heltermaa ja Sõru–Triigi liinidel alates 1. veebruarist.

“Loodame klientide mõistvale suhtumisele, peame koostöös uuendustega harjuma. Kui selgub, et mõni uuendus päriselus nii ilus ei ole, kui see poliitikute peas ja paberile panduna tundub, siis peame ka tagasilöökideks valmis olema. Varuda tuleb aega sadamas ja kannatust,” teatas Väinamere Liinid.

Firma teatel võimaldatakse inimestel, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Saare või Hiiu maakond, osta parvlaeva reisijapilet tavahinnast 50% odavamalt, esitades selleks ID-kaardi. Sooduskaardiga sõidukis loetakse juht automaatselt saareelanikuks ja ID-kaardiga tuvastamist pole juhil vaja, kuid kaasreisijad, kellel on õigus soodustusele, peavad isiklikult kassas ID-kaardi esitama. Liinibussidega üleveetavatele reisijatele müüakse bussis parvlaeva soodusreisijapilet, olenemata rahvastikuregistri järgsest elukohast.

Pensionäride, õpilaste ja üliõpilaste reisijapileti hind alaneb 50 protsendini pileti tavahinnast, Kuivastu–Virtsu liinil odavneb senine sooduspilet 0,16 euro ja Rohuküla–Heltermaa liinil 0,13 euro võrra. Sooduskaardiga sõiduauto pileti hind langeb 4,47 eurolt 3,20-le Kuivastu–Virtsu liinil ja 4,60 eurolt 3,83-le Rohuküla–Heltermaa liinil. Sooduskaardi lepingu sõiduautole saavad nüüd uuendusena sõlmida ka isikud, kes on registreerimistunnistusele kantud kasutajana. Varem oli see ring piiratud omanike ja vastutavate kasutajatega.

Muutus on toimunud kerghaagiste kategoorias: uus liigitus on haagis täismassiga alla 750 kg, varem oli kerghaagis haagis täismassiga alla 3,5 t. Kerghaagistele, mille täismass on kuni 750 kg, laiendatakse sõiduautole kohaldatavat soodustust, mis on 50% haagise pileti tavahinnast, kui nimetatud haagis on kinnitatud sooduskaardiga sõiduauto järele.
Suurte reisibusside üleveohinda on vähendatud kõige enam ja see on võrdsustatud senise liinibussi hinnaga. Kuivastu–Virtsu liinil väheneb hind 44,74 eurolt 10,23 eurole, Rohuküla–Heltermaa liinil 63,91 eurolt 14,70 eurole.

Kõikidele muudele sõidukiliikidele ja haagistele täismassiga üle 750 kg kehtestati ühtselt vastava sõidukiliigi senine sooduskaardi hind, see tähendab, et eraldi soodushindu enam ei ole. Väinamere Liinide teatel on sooduskaardi vormistamine ja kasutamine aga ikkagi vajalik, sest selle alusel vormistatakse juhile automaatselt soodushinnaga reisijapilet. Samuti lihtsustab ja kiirendab kaardi kasutamine oluliselt kassatehingut.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)