Salme kirjaniku Adena Sepa sulest ilmus kolmas romaan

Salme kirjaniku Adena Sepa sulest ilmus kolmas romaan

SALME KIRJANIK: Nadežda Sepa debüütromaan “Saatuslikud jõulud” ilmus 2008. aastal ja teine raamat “Peljatud tunded”, mis pajatab armastusloost kalatööstuses, 2009. aastal.
Foto: Aare Laine

Salme kirjaniku Nadežda Sepa (kirjanikunimega Adena Sepp) sulest on ilmunud kolmas raamat “Sädemed tuha all”.

“Ma olen lihtsa stiili austaja. Eks ta selline rohkem töökoja värk ja natuke nalja ning meenutusi ole, mis omal ajal toimus,” rääkis sõpradetuttavate seas Naadiks kutsutav autor 112-leheküljelise pehmes köites raamatu sisust.

Naadi lisas, et üldiselt on kõik need sündmused küll juhtunud, aga kellega täpselt, selle on ta segapuntrasse ajanud, et ei hakataks näpuga vedama, kes ja kus. “See on selline tagasihoidlik raamat, tagasihoidlikult kirjutatud, ma pole ju eriti mingi kirjanik, asjaarmastaja pigem,” jäi Naadi tagasihoidlikuks.

Ta lisas, et esimene raamat oli hästi menukas ja siis hakati nõudma, et ta kirjutaks veel. “Mis mul siin kodus pensionäril muud teha on, nüüd ma tegelen oma hobiga,” märkis autor. Uue romaani peategelaseks on lihtne kuldsete kätega maapoiss Kevin, keda huvitavad autod. Maale vanavanemate juurde suvitama sõitnud tudengineiu Laura ja Kevini vahel lööb lõkkele armuleek…

Samal ajal hakkavad töökojas hargnema aga kriminaalsed sündmused: Kevinit rünnatakse öösel, mängu tulevad narkootikumid. Ja järsku tundub kõik ilus purunevat. Kas jääbki nii alatiseks? Vastuse leiab päris viimastelt lehekülgedelt. Pealkiri “Sädemed tuha all” tuli autori sõnul sellest, et alguses oli tal sedasi mõeldud, et külas midagi hõõgub, sellised väikesed arusaamatused ja lõpuks tuleb see väike armastus ka ikka, ning armastus hõõgub seal muudkui edasi ja lööb lõpuks uuesti lõkkele.

“Selles mõttes, et sädemed tuha all hõõguvad ikka edasi. Lihtsalt suvaliselt turgatas pähe selline pealkiri, ega ma seda pärast enam muutma hakanud.” Kevadel oli materjal juba kirjastuses ning raamat ilmus jõuludeks. Nadežda mõlgutab aga mõtteid juba järgmise raamatu kirjutamisest. “Katsetan lasteraamatutega, saatsin tuntud kirjanikule ülevaatamiseks. Tema soovitas veel tööd teha. Nii et natuke nokitsemist on,” avaldas autor.

Kodukandi autor on popp
Salme raamatukogu direktor Maie Alas annab vallalehes teada, et Nadežda (Adena) Sepa raamatud “Saatuslikud jõulud” ja “Peljatud tunded” jäid lugemisaastal enim loetavate raamatute edetabeli tippu. “Küll on hea, et Salme vallal on oma kirjanik, kelle raamatud on nii nõutavad, et raamatukogus tekkisid lausa lugejate järjekorrad,” ütleb Alas vallalehes. Kirjanik kohtub kõikide huvilistega 17. veebruaril kl 18 Salme raamatukogus toimuvas autogrammitunnis, kus on võimalik trükisooja raamatut ka osta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)