Vissukest kasutavad pooled Saaremaa piimatootjad

Umbes pooled 70 Saaremaa piimatootjast kasutavad jõudluskontrolli andmete jälgimiseks internetipõhist piimaveiste jõudluskontrolli tasulist programmi Vissuke.

Jõudluskontrolli keskuse Saare- ja Hiiumaa uus piirkondlik zootehnik Maire Tamm ütles Saarte Häälele, et pidevalt täienev Vissukese programm on muutunud väga heaks ning võimaldab kogu andmevahetuse loomapidaja ja jõudluskontrolli keskuse vahel ära teha arvutiga, ilma laua tagant lahkumata. “Ei ole vaja enam täita pabereid ja neid siis posti viia ning eraldi veel PRIA-see andmeid saata,” rääkis Tamm. Vissukese kaudu käib andmete vahetus reaalajas ja on jälgitav arvutiekraanilt. Peale selle, et andmevahetus on oluliselt kiirenenud, väldib Vissuke ka vigade tekkimist.

Saare maakonna 70 piimatootjast kasutab Vissukest umbes pool, kuid Maire Tamme sõnul julgustab ta Vissukest kasutama kõiki piimaveisekasvatajaid ning on valmis neile järje peale aitamiseks ka koolitust tegema. Siiski usub Tamm, et kõik tootjad Vissukest kasutama ei hakka. “Paljud loomapidajad on ikkagi eakamad inimesed, kes ka tavapärast arvutikasutamist natuke pelgavad. Kõikjal maakohtades ei pruugi ka internetiühendust olla,” pakkus Tamm, kelle sõnul Vissukese kasutamist kohustuslikuks teha ei saa.

Mitmed staažikad jõudlusandmete koostajad esitavad oma andmed ka paberil väga korrektselt ja täpselt ning ei ole mingit põhjust neile andmete paberil esitamist ette heita. “See variant jääb nii kaua kehtima, kui kasutajaid on,” ütles Tamm. Internetipõhine andmevahetusprogramm Vissuke alustas tööd 2003. aastal ja on mõeldud kasutamiseks piimajõudluskontrollis olevatele piimakarjakasvatajatele. Vissuke on eelkõige kasutajatele, kes soovivad kiiresti näha oma karja algandmeid ja kellel on aeglane internetiühendus. Vissuke töötab kõikides operatsioonisüsteemides ning kõikide internetilehitsejatega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)