Saaremaa kunstistuudios algas rahvusvaheline projekt

Esmaspäeval algas Saaremaa kunstistuudio eestvedamisel rahvusvaheline projekt “Discovering parallels of folk pattern in ceramics of European nations” (“Paralleelide avastamine erinevate Euroopa rahvaste keraamikas kasutatavatest rahvuslikest mustritest”). Projekt viiakse läbi Euroopa Ühenduse abiga Grundtvig programmi raames.

Grundtvig on 2009. aastast käivitunud Euroopa elukestva õppe programmi täiskasvanute allprogramm, mille eesmärgiks on edendada täiskasvanud õppijate ja täiskasvanute koolitajate koostööd partneritega teistest Euroopa riikidest, laiendada täiskasvanute õppimisvõimalusi ning tõsta täiskasvanuhariduse kvaliteeti ja populaarsust Euroopas.

Alanud projekt kujutab endast kuuepäevast keraamika workshopi, millest võtab osa täiesti rahvusvaheline seltskond: 3 leedulast, 3 lätlast, 2 rootslast, 1 soomlane ja 1 ungarlane. Õpiringi juhendab ja viib läbi keraamik Karin Kalman. Projekti raames õpitakse tundma erinevaid keraamika valmistamise tehnikaid, tutvutakse Euroopa rahvaste mustrite ja ornamentidega, antakse lühiülevaade keraamika ajaloost ja Eesti keraamikast.

Workshopi käigus kavandavad ja teostavad osalised rahvuslike mustritega keraamilisi esemeid. Osaliste endi panuseks õppeprotsessi on varem ettevalmistatud presentatsioon või mapp oma maa rahvuslike mustrite kohta. Workshopi viimasel päeval, 23. jaanuaril avatakse Saaremaa kunstistuudios näitus kõigist valminud töödest.

Triinu Tootmaa

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)