Kaitseliit hakkab mastile uut kohta otsima

Kuna nii muinsuskaitse kui ka linnavalitsus ei ole nõus, et Kaitseliidu kinnistule Kuressaares Allee tänavas tuleb 36 meetri kõrgune sidemast, asub Kaitseliit lähipäevil teisi võimalusi otsima.

“Kaitseliit loomulikult aktsepteerib muinsuskaitseameti seisukohta ega hakka Kuressaare kesklinna vaadet sidemastiga täiendama,” kinnitas Kaitseliidu avalike suhete juht major Neeme Brus, selgitades, et nad ongi otsimas sellele alternatiivseid lahendusi.

Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle Koov kinnitas, et linnavalitsus saatis neljapäeval oma vastuse Kaitseliidu taotlusele, milles jäi, tuginedes muinsuskaitseameti seisukohale ja kehtivale detailplaneeringule, Allee 1 kinnistule raadiomasti paigaldamise osas eitavale seisukohale. “Samas, kui Kaitseliit soovib, oleme valmis jätkama diskussiooni masti paigaldamisvõimaluste väljaselgitamiseks mõnele muule neile kuuluvale kinnistule Kuressaares,” märkis Koov.

Lähitulevikus Kuressaares Allee tänavale koliv Kaitseliit pöördus Kuressaare linnavalitsuse poole palvega lubada püstitada kinnistule 36 meetri kõrgune raadiosidemast. Samas on Muinsuskaitseseaduse järgi tehnorajatiste paigaldamine muinsuskaitsealal keelatud. Sama põhimõtet rõhutab Kuressaare vanalinna muinsuskaitseala põhimäärus. Kitsenduste eesmärk on kaitsta Kuressaare linna omapära, siinset ajaloolist keskkonda ning vältida sellesse sobimatute ehitiste ja rajatiste teket.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)