Valitsus ei toeta ühistranspordi-seaduse muutmist

Majandusminister Juhan Parts teatas valitsuse nimel riigikogu majanduskomisjonile, et ei toeta Ühistranspordiseaduse muudatust, millega soovitakse muuta praamipileti hinna kujundamise aluseid.

Eelnõu esitasid riigikogu menetlusse riigikogu sotside fraktsioon ja keskerakondlased Kalle Laanet, Aivar Riisalu, Jüri Ratas ja Evelyn Sepp. Eelnõu kohaselt soovitakse laeva, väikelaeva ja parvlaeva reisijatele kehtestada samaväärne sõiduhind, kui seda tasuvad reisijad maakonna bussiliinil sõites. Seega ei tohiks praamipileti hind ühe kilomeetri kohta olla kõrgem keskmisest maakonna bussiliini reisija sõidupileti ühe kilomeetri hinnast.

Vabariigi valitsus leidis, et taoline seaduse täiendamise sõnastuse grammatiline tõlgendamine lubab teha järelduse, et hõlmatud on kõik maakondadevaheliste ja üleriigiliste avaliku liiniveo laevade, väikelaevade ja parvlaevaga reisijad. Seaduse eelnõus peetakse silmas siiski üksnes Sõru-Triigi, Rohuküla-Heltermaa ja Virtsu-Kuivastu liinidel sõitvate parvlaevade reisijaid ja sellega kaasnevat kulu parvlaevaühendusele. Parts aga teatas, et maakondadevahelist laevaühendust peetakse ka Ruhnu ja mandri vahel ja analüüsida tuleks ka eelnõu mõju sellele laevaliinile.

Juhan Partsi teatel on ekslik püüda võrdsustada ühistranspordiseaduses mereteed maanteega ja talle jääb arusaamatuks, miks on transpordiliikide piletihindade võrdsustamise põhimõtet eesmärgiks seades eelnõust täielikult välja jäetud lennutransport. Vabariigi valitsus arvab, et piisava detailsusega ei ole analüüsitud eelnõu rakendamiseks vajalikke otseseid kulutusi ning nende katmise allikaid. Märgitud on, et eelnõu rakendamine nõuab riigieelarvest lisakulu 25 miljonit krooni, kuid välja pole toodud arvutuskäiku ja seda, kas see on ühekordne või iga-aastane kulu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)