Salme rahvamaja saab kvoodirahast soojapidavaks

Eesti kasutamata riiklikust saastekvoodist (85 miljonit ühikut) on hetkel müüdud üle kolmandiku ning saadud üle 3,6 miljardi krooni ehk enam kui 230 miljonit eurot. Sellest saavad oma osa ka mitmed projektid Saaremaal, nende seas Salme rahvamaja.

Rahvamajal, mille katus praeguste sulailmadegagi kohati läbi tilgub, on sellest toetusest tubli tugi. “See tilkumine on vana viga ja suurte sulailmadega tilkus ta tõesti noortekeskuse kohalt läbi,” tunnistas Salme vallavanem Kalmer Poopuu.

Mis aga puutub CO2 saastekvootide müügist tulevasse toetusesse, siis käisid alles üleeile Riigi Kinnisvara AS esindajad vallavanema sõnul Salmel rahvamaja uurimas ja täpsemaid arvutusi tegemas. “Arvestuslikult on lubatud umbkaudu 151 000 eurot (u 2,4 miljonit krooni),” märkis Poopuu. Selle summa eest saab vallavanema sõnul teha töid, mis tagavad pärastise energiasäästmise.

Näiteks saaks kvoodirahade eest rahvamaja fassaadi soojustada, teha korda saali katuse, osaliselt uuendada elektrisüsteemid ja keskküttesüsteemid ning ehk jätkuks raha ka põranda soojustamiseks, loetles Kalmer Poopuu. Millal täpsemalt ehitustöödega pihta võidakse hakata, vallavanem veel arvata ei osanud. “See selgub siis, kui kokkuvõtted tehtud,” kinnitas ta.

Lepetes määratletud projektid tuleb ellu viia 2012. aasta lõpuks. Objektide renoveerimise täpsemad ajakavad on aga praegu veel koostamisel. Raha otseses mõttes kohaliku omavalitsuse üksuste eelarvetesse ei jõuagi. Pärast tööde teostamist kannab hoone omaniku aktsepteeritud arve alusel rahandusministeerium tehtud ja vastu võetud tööde eest raha otse tööde teostajale.

KVOODIRAHADE EEST SOOJAKS
Salme rahvamaja
RMK Mändjala looduskeskus
Kuressaare kohtumaja
Kuressaare tennisekeskus
Tornimäe rahvamaja
Päästeameti Orissaare depoo
Orissaare kultuurimaja
Päästeameti Leisi depoo
Mustjala lasteaed-põhikool
Vilsandi ilmajaama hoonekompleks
Kärla raamatukogu/vallamaja
Sõmera hooldekodu
Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni kontor
Allikas: Rahandusministeerium

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)