KG täitis arvutiklassi rüperaalidega (5)

Mitte just kõige tavapärasem pole see, et kool ostab õpilastele juba harjumuspäraste lauaarvutite asemel õppetööks hoopis sülearvutid. Maakonna koolide seas igasugu arvutiasjanduses esirinnas olevas Kuressaare gümnaasiumis on alates sellest õppeveerandist 20 sülearvutiga klass olemas. Kõigil küljes ka koodlukud, et mõni üleannetum õpilane ei kipuks töövahendit koju kaasa võtma.

20 arvutit on pooled kooli õpilaste tarbeks olemasolevatest arvutitest.
KG arvutiõpetaja Arvi Tanila sõnul langes valik sülearvutite kasuks pärast põhjalikku vaagimist. “Boonuseks sülearvutite juures on ka veel see, et neid on suhteliselt lihtne võtta kasutusele teistes õpperuumides. Näiteks rühmatööd või projekti teostades ei pea seda tegema arvutiklassis, vaid hoopiski võttes paar arvutit ainekabinetti,” märkis ta.

“Suurt erinevust tavalise lauarvutiga neil ei ole, muuhulgas ka hinnas, miks siis mitte sülearvutid, mis lubavad ressurssi märksa otstarbekamalt kasutada.” Valiku Lenovo kaubamärgi arvutite kasuks langetas Tanila sõnul hinna ja jõudluse suhe, mis antud hinnavahemikus oli parim. Klassi uuendamine läks maksma ligikaudu 12 800 eurot, mis vanas vääringus on 200 000 krooni. Selle eest saadi arvutid, tarkvara, lisagarantii, koodlukud ja kõik muu tarvilik. Kogu arvutipark osteti kohe ka välja.

Arvi Tanila sõnul peaks teise arvutiklassi sisustus vastu pidama veel paar aastat ning siis tuleb ka see välja vahetada. Kuid kas just sülearvutite vastu, ta öelda ei osanud. “Pärast seda võib situatsioon olla muutunud ehk hoopiski tahvelarvutite kasuks,” pakkus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)