Alaealiste komisjon arutas 56 rikkumist

Möödunud aastal arutas Saare maakonna alaealiste komisjon 56 alaealiste poolt toime pandud õigusrikkumist, mis viimaste aastate võrdluses on keskmine tulemus.

“Peamiseks põhjuseks on alkoholi tarvitamine, pisivargused, vargused sissemurdmisega, peksmised, koolikohustuse mittetäitmine, suitsetamine,” märkis kokkuvõtte koostanud alaealiste komisjoni sekretär Meelis Kaubi.

Möödunud aastal panid 22 õigusrikkumist toime tüdrukud ning poisid 34. Kaubi sõnul moodustas vanuseliselt 14–18aastasena toimepandud õigusrikkumiste arv kogu õigusrikkumiste arvust, mida alaealiste komisjonis arutati, ca 77%. Ülejäänud õigusrikkumised panid toime alla 14-aastased. Korduv õigusrikkumiste arv moodustab õigusrikkumiste koguarvust ca 42%.

Kaubi lisas, et taotlused komisjonile on valdavalt esitatud politseiametnike ning prokuröri poolt, vähem oli taotlusi koolide esindajatelt ja sotsiaaltöötajatelt. Mõjutusvahenditena rakendati kõige rohkem üldkasulikku tööd, hoiatusi, vestlusele suunamist psühholoogi ja psühhiaatri juurde, koolikorralduslikke mõjutusvahendeid. Kaks alaealist aga suunati kasvatuse eritingimusi vajavate õpilaste kooli.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)