Orissaare ei suutnud Kuressaaret seljatada (10)

KOIT – [kohalike omavalitsuste investeeringutoetus] kavast rahastamise järjekorra muutmise ideega lagedale tulnud Orissaare vald jääb ka seekord suure tõenäosusega tühjade pihkudega.

Siseministeeriumist kooskõlastusringile saadetud KOIT-kava muutmise eelnõus on Saare maakonnas number üks Kuressaare linnastaadioni rekonstrueerimine ja number kaks Orissaare gümnaasiumi rekonstrueerimine. “Täiesti uus info minu jaoks,” ütles eile Saarte Häälele Orissaare vallavanem Aar-ne Põlluäär. Oma sõnul lootis ta siiralt, et Orissaare gümnaasium tõstetakse Kuressaare staadionist ettepoole.

Orissaare reformierakondlasest vallavanem on teinud kõvasti lobitööd, et toetuste kava eelistusnimekiri Orissaare kasuks muudetaks. Seda põhjendusega, et Kuressaare laenukoormus on nii suur ja linn peab enne oma võlgadest lahti saama, kui saab hakata KOIT-kava raha kasutama. Põlluääre sõnul polevat hüva rahahunniku jõude seismine Orissaare suhtes aus ja alevikus asuva gümnaasiumi rekonstrueerimine oleks lausa hädavajalik.

Põlluäär on pöördunud sama probleemi tõstatades parteikaaslasest Saare maavanema poole väitega, et Orissaarele korduvalt lubatud KOIT-kava raha on poliitilistel ja arusaamatutel põhjustel jagatud ikka järjekorras järgmistele. Maavanem palus Põllu-äärel seepeale fakte esitada. Oma sõnul on Põlluäär pöördunud ka oravapartei peakoopasse ja vallavalitsuses öelnud, et tema idee on riigikogu liikmete seas toetust leidnud.

Siseministeeriumi pressiesindaja Kristel Tuul ütles Saarte Häälele, et KOIT-kava koostatakse mitmeaastaseks perioodiks, mille jooksul on võimalik asuda kava toetatavaid projekte ellu viima. “Kuna siseministeeriumil puudub info asjaolude kohta, mis kindlasti välistaksid Kuressaare linna võimalused lähiaastatel staadioni projekti realiseerida, ei ole olnud ka põhjust Saare maakonna prioriteete ümber vaadata,” märkis Tuul.

Kuressaare linnavalitsus on korduvalt öelnud, et linna laenukoormus langeb vajalikesse piiridesse hiljemalt 2013. aastaks. Seni saab teha staadioniala ettevalmistus- ja planeerimistöid. Seejärel ongi käes aeg, mil saab kasutama hakata KOIT-kava üle kahe miljoni euro (32 miljonit krooni) küündivat rahastust. Linnal endal tuleb projekti panustada veidi üle veerand miljoni euro.

Saare maakonna jaoks ei muutu selle eelnõu kinnitamise korral midagi, järjestus jääb samaks ka Kuressaarele ja Orissaarele järgnevate objektide osas. Seega on kolmandal kohal Salme rahvamaja renoveerimise lõpetamine, neljandal Mustjala rahvamaja renoveerimine ja viimasena ootab oma järge Ruhnu uus koolimaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)