Kreveral täitus teine kümme (2)

Kreveral täitus teine kümme

KREVERA TANTSIB: (vasakult) Tauri Nõgu, Liisa Saaremäel, tagaplaanil Tiina Seo, esiplaanil Karina Lõbus ja Artur Rihvk, taga Kert Siiner, Pärlin Luhila, Matis Rüütel, eesplaanil Gerlin Kruuser ja Asko Vipp.
Foto: Gustav Kull

Eile täitus Saaremaa ühisgümnaasiumi luuleteatril Krevera 20. tegevusaasta. Nimi Krevera tekkis esimesel vilistlasõhtul ja on kokku pandud alustajate nimetähtedest: Kristiina, Ene, Velvo ja Raivo.

“Ma arvan, et meil on selles mõttes hästi läinud, et kui igal aastal on Kreverasse tahtjaid rohkem, kui me vastu võtame, siis eks see ole üks hea märk. Teine märk on see, et vilistlased kipuvad ikka pidevalt üritustele tagasi tulema,” vastas Krevera juhendaja Rita Ilves küsimusele, kuidas Kreveral läheb.

Kahekümne aasta jooksul on Kreveras õpilasi osalenud saja ringis. Üheks kõige suuremaks saavutuseks peab staažikas juhendaja luuleteatri stabiilsust. “Kuid tegelikult on ikkagi kõige suurem saavutus Krevera seltskond. See ühe pere tunne, see ühtehoidmine, mis on võib-olla mõni aasta natukene lõdvem, mõni aasta tugevam,” toonitas Rita Ilves.

Ta lisas, et nad on teinud kooli vilistlaste küsitlusi – ja praegugi teeb üks abiturient uurimistööd –, uurides, mida on Krevera nende jaoks puhtinimlikus plaanis tähendanud, ja on välja tulnud, et see on hästi oluline. “Sageli on ikkagi nii, et uusi liikmeid vastu võttes me vahel vaatame katsetel rohkem seda, milline ta inimesena on, mitte niivõrd, milline näitlejameisterlikkus lavalt vastu vaatab,” rääkis Ilves.

Kreverast on tulnud mitmed professionaalsed näitlejad: Velvo Väli, kes on praegu Rakvere teatris, Ott Aardam (Theatrumis), Lee Trei (Nukuteatris). Kolmest Krevera vilistlasest on saanud telerežissöörid: Raivo Maripuust, kellel on praegu käsil “Kelgukoerte” tegemine, Krista Maajärvest, kes põhitööna “Terevisiooni” teeb, ja erinevates telekanalites mitmesuguseid asju teinud Mari Kallasest.

Rita Ilves lausus, et repertuaarist rääkides, julgeb ta väita, et Krevera on omanäoline kooliteater, kuna nad on selle 20 aasta jooksul valmis materjali kasutanud vaid neljal või viiel korral. “Eelkõige teeme kompositsioone. Sageli on nii, et üks lavastus valmib vahel kümne-viieteistkümne erineva autori loomingu põhjal.

Lõppkokkuvõttes panen mina asja kokku, aga päris palju on siin ka noorte endi valikuid, ja ka näiteks see, et kui idee on paigas, siis nemad toovad musta materjali, millest me hakkame midagi kokku panema.” 20. sünnipäeva tähistatakse 5. veebruaril kl 15 kontsert-etendusega, kuhu on oodatud kõik sõbrad ja huvilised.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 137 korda, sh täna 1)