Kihelkonna rajab Jaagarahule puhkeala (7)

Kihelkonna rajab Jaagarahule puhkeala

Sukeldujad Jaagarahul.

Saare maavanema Toomas Kasemaa korraldusega anti läinud nädalal Kihelkonna valla munitsipaalomandisse Kurevere külas asuv Puhkeala maaüksus suurusega 10,06 ha.

Vallal on maaüksusega suured plaanid – sinna tuleb võib-olla juba tuleval aastal heakorrastatud puhkeala, kus jagub nii mõnusaid supluskohti kui ka pikki matkaradu. “Puhkeala maaüksus on pisut üle 7 ha, Jaagarahu karjääri ja selle ümbruse ala,” ütles Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam.

Puhkeala on praegu periooditi väga aktiivses kasutuses, kuid ala on n-ö metsik. “Meie eesmärk on korraldada tegevus puhkealal nii, et oleks tagatud keskkonnahoid ja igamehe õigus end puhkealal hästi tunda,” selgitas Aardam. Heakorrastatud puhkealal nähakse Aardami sõnul ette korralik parkimisala, eraldi telkimisala ning lõkketegemise kohad ja supluspaigad. Puhkeala varustatakse prügikastidega ja ümber karjääri tehakse korralikud käigurajad.

Samas saab vallavanema sõnul eraldi välja ehitatud ka ürituste läbiviimise koht, millele kindlustatakse elektrivarustus, ning puhkeala sissepääsutee heakorrastatakse kogu ulatuses. Aardami sõnul on puhkeala detailplaneering koostamisel ja esialgne nägemus on plaanile kantud. Planeeringu avalikustamine on Aar-dami sõnul kavandatud 2011. aasta teise kvartalisse.

Arendustööd rahastatakse projektipõhise tegevuse toetusprogrammide kaudu. Tänavuse suve alguseks puhkeala siiski veel valmis ei saa. “Väga heal juhul alustame töödega suve teisel poolel,” prognoosis Raimu Aardam.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)