Ametikoolis algas animatööri testkursus (lisatud galerii!) (2)

Ametikoolis algas animatööri testkursus (lisatud galerii!)

ÕPILANE JA ÕPETAJAD: Elisa Aavik (vasakul) kuulab, mida räägib õpetaja Lee Chapman. Pildil veel tõlk Merike Kivilo ja Oonagh Shilton (istub).
Foto: Egon Ligi

Esmaspäeval alustas Kuressaare ametikool esimesena Eesti kutseõppes animatööri kultuuriõppe eriala testkursusega. Sügisest saab eriala õppida kahe aasta jooksul: õpitakse loodusturismi, sündmuskorraldust, kõnekunsti, mänguõpetust, võõrkeeli jpm.

“Kaheaastane animatööri õppekava on meil väljatöötamisel ja testkursusega tahame välja selgitada, kas õppekava vastab siinse turismisektori vajadustele,” ütles Kuressaare ametikooli arendusdirektor Sirje Ellermaa. “Animatööri kultuuriõppe moodulid on uued asjad, mida meil ja mujal Eestis pole seni süvendatult õpetatud.”

Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk rääkis, et teistes koolides õpetatav rekreatsioonikorraldus on rohkem sportliku suunitlusega, Kuressaares õpetatav animatööri eriala keskendub enam meelelahutusele.
“Vajadus selle eriala õpetamiseks tuli välja erinevatest Eesti turismisektori analüüsidest, kus märgitakse, et me ei paku turistile siin piisavalt tegevust. Piltlikult öeldes tähendab see seda, et kui paaripäevase külaskäigu jooksul vaadata ära loss, kraater, pank ja mõned kirikud, siis miks peaks sama lastega perekond Saaremaale uuesti tulema või kauemaks jääma?” lausus Tuisk.

Ta lisas, et kuna Kuressaare ametikool töötab animatööri õppekava välja koos Inglismaa ja Sloveenia koolidega, kus animatööre juba õpetatakse, siis õpetavad testkursusel samade koolide õpetajad. Testkursus koosneb kolmest õppetsüklist ning lisaks õpetavad erinevaid teemasid ametikooli oma õpetajad ja Aarne Mägi Kuressaare Linnateatrist.

Taavi Tuisk ütles, et need inimesed, kes on suurtes lõunamaa hotellides puhanud, teavad, kes animatöör on ja mida ta teeb. “Valdavalt teevad seda tööd aktiivse ellusuhtumisega energilised noored inimesed, kellel on hea keeleoskus,” selgitas Tuisk. Testkursusel õpetavad välislektorid seda, kuidas saab animatööre kaasates muuseumitööd atraktiivsemaks muuta, kuidas töötada lastega ning viia läbi meelelahutusüritusi ja šõusid.

Animatööriõppe eesmärk on tuua Eesti tööjõuturule juurde uute oskustega töötajaid, kes rikastavad turismiteenuse pakkumist ja muudavad Eesti turismisihtkohana atraktiivsemaks. Animatööri õppekava valmistatakse ette Euroopa Liidu Leonardo da Vinci uuendussiirde projekti “Animatööri õppekava rakendamine Eesti kutseharidussüsteemis” raames.

Projekti partnerid on Suurbritannias Leedsis ja Sloveenias Bledis asuvad kutsekoolid, kus animatööre juba õpetatakse. Projektis osalevad Kuressaare ametikool, Leedsi City College, Vocational College for Catering and Tourism Bled, riiklik eksami- ja kvalifikatsioonikeskus ning MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 48 korda, sh täna 1)