Terviseamet koostab supluskohtade veeprofiile

Terviseameti Lääne talituse Saaremaa esindusel on käsil info kogumine Saare maakonna avalike supelrandade kohta, et sellest siis kokku panna supluskohtade veeprofiilid.

Terviseameti andmeil võetakse ühe olulise suplusvee kvaliteedi juhtimise meetmena kasutusele just suplusvee profiilid ehk andmestikud, mille eesmärk on tuvastada võimalikud reostusallikad ning ennetada ja vähendada nende mõju supluskohtadele. “Meie ülesandeks on koostada Kuressaare supelranna ning Mändjala ja Karujärve supluskohtade veeprofiilid,” ütles terviseameti Saaremaa esinduse inspektor Urve Raag Saarte Häälele.

Profiilide koostamisel kasutatakse juba olemasolevat infot – suplusvee ja keskkonna seire tulemusi. Profiilid koostatakse kõigile ametlikele supluskohtadele hiljemalt märtsi lõpuks ning avalikustatakse sealsamas. “Praegu on seal üleval viis suplusvee profiili. Loodan, et meie omad jõuavad kodulehele enne uue suplushooaja algust,” märkis Raag. Kokkuvõtted suplusvee profiilist peavad tulevikus väljas olema ka supluskohtades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)