Sandla pood vahetab omanikku

Järgmisest nädalast on suletud Pihtla vallas asuv Sandla pood, kuid plaan seal uuesti tegutsema hakata on kaupluses üle viie aasta müüjana töötanud Helerin Salul.

“Kui töökohta pole, siis hakka linna minema ja sealt uut töökohta otsima, parem siis juba ise endale töökoht tekitada. Kui võimalus antakse,” lausus tulevane poejuhataja. Praegu on kahe pere peale loomisel firma. Helerini sõnul on poepidamise mõte ikka paar kuud läbi mõeldud asi. “Eks me vaatame, seal on kõrvalruum ka, saab midagi veel juurde mõelda, ainult kauplus jääb igavaks,” rääkis ta. Ta lisas, et rahvast poes käib.

“Talvel küll vähem, aga pensionäre siiski aastaringselt, suvel käib suvitajaid ja ka turiste, nii et rahvast jätkub. Enne avamist tuleb meil muidugi remont ära teha, sest ruumid on suhteliselt halvas seisus. Aga ehk kevadel mingil ajal saab uksed uuesti lahti teha,” rääkis ta. Pihtla vallavanem Jüri Saar ütles, et tal on heameel rääkida, et just esmaspäeva hommikul vestles ta inimestega, kel on huvi poepidamist jätkata.

“Aga täna ametlikku avaldust veel ei ole ning pole ka ametlikult veel midagi otsustatud, aga kuna inimestel huvi on, siis ma usun küll, et see pood avatakse taas,” lausus Saar. Vallavanem märkis, et temal isiklikult on väga hea meel, et sellise sooviga tuli välja sama poe müüja, kes teab ju kõige paremini, mida on võimalik müüa ja millisel kaubal minekut pole. “Järelikult ta siis leiab, et see tegevus seal tasub end ära,” sõnas Saar.

Poeruume viimased kaheksa aastat rentinud OÜ A.T.T Saks esindaja Sulvi Munk ütles, et põhjuseks, miks firma lõpetab Sandlas poepidamise, oli see, et veterinaar- ja toiduameti hinnangul ei vasta kaupluseruumid nõuetele ega võimalda pakkuda tarbijale ohutut toitu. “Investeering ruumide kordategemisse oleks nii mahukas, et seda ei jõua teha ei hoone omanik Pihtla vald ega majanduslikel põhjustel ka senine poe operaator,” lausus ta. Sandla pood müüs kõike majapidamises vajaminevat esmatarbekaupadest toiduaineteni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 114 korda, sh täna 1)