Saaremaa suusamaratoni sõidetakse tänavu kahes stiilis (4)

Eelmisel aastal stiilimuudatuse läbi teinud ja klassikalises stiilis sõidetud Saaremaa suusamaraton peetakse tänavu kahel päeval.

“Võitjaid lisandub sel aastal kaks pluss kaks,” rääkis Mait Must Saaremaa orienteerumisklubist, kes 16. korda toimuvat maratoni korraldab. Kahes stiilis sõidetav maraton annab seega tänavu juurde kaks meeste sõidu ja kaks naiste sõidu võitjat.

Karujärve terviseradadel sõidetakse maratoni kaks nädalat enne Tartu maratoni ehk siis 5. ja 6. veebruaril. Maratonile registreerimine on Saaremaa orienteerumisklubi lehel nüüdseks ka avatud. “Otsuse tingis see, et siis saavad kõik, olenemata varustusest, suusamaratonil osaleda,” ütles Must. Eelmisel aastal, kui mindi klassikalise stiili peale, oli tõepoolest nurinat kuulda ning nii mõnigi kõvem sõitja jäi klassikavarustuse puudumise tõttu maratonist eemale.

Maratoni aeg sobib Musta sõnul just hästi ettevalmistuseks Tartu maratoniks. “Kaks päeva kokku annab kaks nädalat enne Tartu maratoni saarlastele kindlasti hea ettevalmistuse. On ju Tartu maraton olnud läbi aegade saarlaste hulgas populaarne,” lausus Mait Must ja lisas, et nii mitmedki maratonid on kahepäevased ja see toob võistlejaid ehk ka mandrilt ja Hiiumaalt.

Esmalt sõidetakse 5. veebruaril 33 km ja 11 km pikkune distants klassikalises stiilis ning 6. veebruaril vabastiilis. Lastesõidud toimuvad 5. veebruaril kahes vanuseklassis. Osavõtumaksuks on eelregistreerimisega üks päev 4 € ja 2 päeva 7 eurot (noored kuni 18-a vastavalt 2 ja 3,5 eurot). Lastesõitudel osalustasu ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)