Saaremaa lihatööstus parimate palgamaksjate seas (13)

Ajaleht Äripäev koostas sotsiaalmaksu andmetele tuginedes Eesti suuremate firmade palgavõrdluse, millest selgus, et parimat palka makstakse naftatransiidiga seotud firmades ja IT-sektoris.

Saare maakonnas kuulub parimate palgamaksjate sekka ka näiteks AS Saaremaa Lihatööstus ja jaekaubandusega tegelev Saaremaa tarbijate ühistu. Nii makstakse AS-is Saaremaa Lihatööstus keskmise brutotasuna kuus 792 eurot ehk 12 390 krooni ning tabeli lõpuosas asuvas Saaremaa tarbijate ühistus on keskmine brutotasu kuus 477 eurot ehk 7458 krooni.

Saaremaa lihatööstuse juhatuse esimehe Kristjan Leedo hinnangul näitab koostatud edetabel hästi, et lihatööstus hoolib oma töötajatest. “Meie eesmärk on püsiv kaader, mitte kaadri voolavus. Meile on oluline, et inimesed saaksid oma töö eest väärilist tasu,” kinnitas Leedo Saarte Häälele. Leedo sõnul suudab tööstus head keskmist palka maksta põhjusel, et palgasüsteem põhineb tükitööl.

“Nii palju kui inimene tööd teeb, nii ta teenib ka palka. Seega kui on kliente ja müüki, siis saavad inimesed ka rohkem tööd teha ja ühtlasi ka rohkem palka,” põhjendas ta. Tabeli koostamiseks võeti valimisse 100 suuremat sotsiaalmaksu maksjat ja arvutati keskmine palk. Seega näitab tabelis olev palganumber suurusjärku, sest summa sisaldab ka erisoodustustelt makstud sotsiaalmaksu.

Suuremate sotsiaalmaksu maksjate puhul polnud ajalehe andmeil tegemist konsolideeritud andmetega, mistõttu ei olnud Äripäeva tellitud suurimate maksumaksjate tabelis mitmeid suurfirmasid. Tabel näitab, milline on palgatase Eesti suuremates firmades, kes dikteerivad palgatingimusi ka oma sektoris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)