Aivar Sõrm on parim tempomaletaja

Rahvusvahelise suurmeistri Paul Kerese mälestuseks tema 95. sünniaastapäeval peetud välkmalevõistlusel kaheksa maletaja osavõtul oli kindel võitja Aivar Sõrm. Tema tulemus oli 10,5 punkti 14 võimalikust.

Ainsana suutis tema vastu positiivse tulemuse saavutada Milde Burkova. Võitjast jäid 2,5 punkti maha võrdselt 8 punkti kogunud Rain Kilumets, Marko Kolk ja Jaak Turja. Kompleksvõistluse teise alana kavas olnud kiirmalet (10 osavõtjat) alustas Aivar Sõrm samuti edukalt, asudes kolme vooru järel täiseduga liidrikohale. Kuid neljandas voorus kaotas ta ühele peakonkurendile Marko Kolgale. See tõstis tunduvalt võistluspinget.

Järgmises voorus olid nad mõlemad edukad: Aivar Sõrm võitis seekordsel võistlusel ebakindlalt mänginud Rain Kilumetsa ja Marko Kolk Martin Kallast. Tempomale kompleksvõistluse üldvõitjad selgusid kuuendas voorus, kui Marko Kolk kaotas Jaak Turjale. Kuigi ka Aivar Sõrm sai kaotuse osaliseks Hendrek Kelderi vastu mängides, oli ta üldvõidu endale juba kindlustanud.

Viimases voorus lisandus talle veel üks võit ja nii lõpetas Aivar Sõrm ka kiirmalevõistluse esikohaga 5 punktiga 7 võimalikust. Talle järgnesid 4,5 punkti kogunud Milde Burkova, Hendrek Kelder, Marko Kolk ja Martin Kallas.
Kahe ala kokkuvõttes sai teise koha Marko Kolk. Kolmas oli Milde Burkova, kellest jäid napilt maha 4.–5. kohta jaganud Rain Kilumets ja Jaak Turja.

Juuno Jalakas

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)