Sadu tunde korra kaitsel (6)

Sadu tunde korra kaitsel

AASTA KORRAKAITSJA: Andero Laurits on tänaseks patrullimas käinud 72 korda, kokku üle 300 tunni.
Foto: Egon Ligi

Äsja aasta korrakaitsja tiitli pälvinud 23-aastane Andero Laurits on vaikne ja tasakaalukas noormees, kes on abipolitseinikuna sadu tunde Kuressaare linnas korda taganud, oma vabast tahtest. Lapsepõlves politseinikuametist unistanud Andero töötab Securitas Eesti AS-i abipatrullis ja õpib Kuressaare ametikoolis tarkvaraarendust.

“Ma olen nõus küll, aga ega mul endast midagi eriti rääkida ole,” ütleb tagasihoidlik Andero telefonis. Saabub punktipealt kokkulepitud ajal ajalehetoimetusse, paneb oma mütsi ja kindad hoolikalt ära ja asub rääkima.

Lapsena unistas politseinikuametist

Andero on sündinud Kuressaare linnas ning tal on kaks õde ja vend. “Mul oli lapsepõlves kolm suurt unistust,” meenutas Andero, selgitades, et üks nendest oli kunagi politseinikuks hakata, kuigi ahvatlev tundus ka rekkamehe elu ja kolmandaks tundus väga salapärane snaiperiamet.

Kui aga põhikool läbi, läks noormees hoopis Kuressaare ametikooli tisleriks õppima. Seegi kool läbi, asus ta tööle Kalla Mööblis ning tegi avalduse abipolitseinikuks astumiseks. 2009. aastal jõudis aga kätte aeg ajateenistusse minna.

Uuesti kooli

Ka sõjaväes jäi Andero oma unistustele kindlaks, tegutsedes sõjaväepolitseis ja läbides ajateenistuse jooksul ka snaiperikursused. “Laskmine on mulle kogu aeg meeldinud,” mainis Andero, kes on juba peaaegu 10 aastat harjutanud laskmist Kaitseliidus Martin Kosemetsa käe all ja osalenud edukalt ka mitmetel võistlustel.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)