Öö varjus sündis kümneid lumememmesid (lisatud video!)

Öö varjus sündis kümneid lumememmesid (lisatud video!)

LOSSIMEMME MEISTRID: Vasakult Johanna Suurhans, Ruttar Teär, Linda Lapp, Risto Lindmäe ja Astrid Lepp.
Foto: Piret Salumäe

Koolivaheaja viimase nädala kolmapäeval saabus öö Kuressaarde omamoodi salapäraselt. Kesklinna kogunes tasapisi terve suur kamp kohalikke noori, kel kindel siht silme ees – valmistada lumest ja külmast tüdinud kaaslinlastele pisutki rõõmu. Korraldada tööle ruttavatele kuressaarlastele järgmiseks hommikuks selline kena üllatus, mis suunurgad tusasele talveilmale vaatamata ehk veidigi ülespoole kergitaks.

Lumememmede ning muude lumeinimeste ja -elukate tegemise mõte tärkas kõigepealt linna noorsootöö spetsialisti Lindia Lallo peas ja see juhtunud juba tükk aega tagasi.

“Minu peas hakkas see mõte keerlema eelmise aasta lõpus, kui jagasin kolleegidega haridus- ja kultuuriosakonnast linnapea saadetud pilti lumememmede paraadist,” tunnistas Lindia. Sel teisipäeval ühes vabatahtlikega lossi vallikraavis liuvälja puhastades (mis oli samuti vaid loetud tundidega kavandatud ja ellu viidud ettevõtmine) käis Lindia oma mõtte noortele välja – teeme üheskoos flash mob’i lumememmed. Ning eriti palju rohkem aktsiooni läbiviimiseks tarvis ei läinudki, sest noored haarasid vahvast ideest viivitamatult kinni.

“Lund on ka parajalt palju ning koolivaheajal võiks koos eakaaslastega ju midagi toredat ette võtta,” ei näinud Lindia ühtegi põhjust, miks idee elluviimisega venitama peaks.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)