Koroona kogub populaarsust

Koroona kogub populaarsust

ISAD JA POJAD ÜHESKOOS: Poeg Mihkel ja isa Aadu Vinkel Leisist ning poeg Arlando ja isa Gennadi Andrejev Kärlalt.
Foto: Mae Nõu

Aastakümneid tagasi mängiti koroonat igas kolhoosis. Töökodades ja kontorites olid lauad üleval ja vabad hetked (palgasaba või siis lõunapaus) veedeti just nimelt koroonat mängides. Üldjuhul mängiti meelelahutuseks ja ajaviiteks, aga kindlasti ka võidu nimel. Küllap on võitude peale kihlagi veetud ja nii mõnigi on pidanud pärast kaotamist näiteks kükke tegema.

Praegu on olukord selline, et koroona populaarsuse märgatava kasvuga seoses toimub võistlusi päris palju. Saare maakonna karikavõistluse lahtistel üksikmänguetappidel on kohal üle 40 mängija, üldtabelis seisab kogunisti 60 nime. See pole aga kaugeltki maksimumnumber, sest alati on neid, kes töö tõttu vahel võistlema ei pääse.

Oluline vahest ei olegi see, kui palju võistlejaid on. Palju olulisem on see, et seda mängu saavad mängida kõik, olenemata soost, vanusest või füüsisest. Siin ei loe lihasmass. See ei ole võistlus, kus esikolmik pannakse paika parema aja, pikema hüppe või kettakaare järgi. Siin loeb lisaks täpsusele ka taktika ja kannatlikkus. Ja väga tähtis on ka see, et selles mängus on puudega inimesed samaväärsed füüsiliselt tervete inimestega. See on mäng, mida võib mängida nii seistes kui ka istudes.

Mängivad need, kes sellisest spordist ja meeldivast ajaviitmisest lugu peavad. Mängivad need, kelle füüsilised omadused ei lubakski midagi muud eriti teha. Ja mängitakse ka seetõttu, et koroonamängijad on väga vahva seltskond. Ja mida su hing veel oskaks tahta, kui saad oma vaba aega veeta meeldivas seltskonnas!

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Mae Nõu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 177 korda, sh täna 1)