Sajad majapidamised elektrita (2)

Reedel kell 15.40 oli Saare maakonnas elektrita 250 majapidamist, pikemaajalised voolukatkestused olid Sõrves ning Laimjala ja Kärla vallas. Eesolevateks päevadeks ennustatud tugev tuul, nulli lähedal kõikuv temperatuur ning lume- ja lörtsisadu võivad Eesti Energia teatel kaasa tuua elektrikatkestuste sagenemise.

Jaotusvõrgu juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne sõnul parandavad brigaadid rikkeid ööpäevaringselt, kuid sellest hoolimata võib voolu taastamine paiguti rohkem aega võtta. Rikkeid võib esineda nii märja lume raskuse all õhuliinidele murduvate puude-okste kui ka liinidele tekkiva jäite tõttu. Võrreldes vähese lumega talvedega on rikete kõrvaldamise aeg Eesti Energia teatel pikenenud kuni neli korda.

Seoses võimalike pikaajaliste katkestustega soovitab Jaotusvõrk inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, varuda joogivett ja alternatiivseid valgustusallikaid. Samuti tuleks jälgida, et mobiiltelefoni aku oleks alati laetud. Voolukatkestuse korral on soovitatav elektriseadmed välja lülitada, et vältida nende kahjustumist. Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega neid puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ja anda eluohtliku elektrilöögi.

Elektrikatkestustest saab teada anda, helistades või saates mobiilisõnumi rikkenumbrile 1343 või veebilehe www.energia.ee kaudu. Jaotusvõrk palub elektrikatkestuse tekkides oodata enne rikkenumbrile helistamist 15–20 minutit, kuna selle ajaga jõuab info katkestusest infosüsteemi ja nõnda saab helistaja täpsemat teavet. Nädalavahetuseks lubatakse kõrgemaid õhutemperatuure vaheldumisi miinuskraadidega, samuti lume- ja lörtsisadu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)