Saarte mängude delegatsioonis 103 sportlast

Juunis ja juulis Wighti saarel toimuvatele Saarte mängudele sõiduks on end aasta esimese päeva seisuga Saaremaa koondisse kirja pannud 103 sportlast ja 20 saatemeeskonna liiget (esindajad, treenerid, arst, meedia).

Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni juhatuse esimehe Madis Kallase sõnul on esindatud 10 spordiala. Jalgpalluritest on kirjas 15 naist ja 20 meest, võrkpalluritest nii mehi kui ka naisi 10. Kergejõustikus on naisi neli ja mehi 9, korvpallis on 12 meest. Suure võistkonnaga minnakse mängima golfi – nii mehi kui ka naisi on kirjas neli.

Jalgratturid lähevad 5-liikmelise võistkonnaga. Tavapärasest rohkem on meestennisiste, kes sõidavad mängudele seekord kolmekesi. Lauatennises läheb võistlema kaks naismängijat ja purjetamises Laser Radiali klassis kaks meespurjetajat. Esmakordselt saadavad mängudele oma esinduse ka jahilaskjad, kes on esindatud kolme sportlasega.

Kallas märkis, et kuigi eritingimustel saab sportlasi veel lisanduda, on siis akrediteerimine ja kõik muu tunduvalt kallim. Hetkel suudab SSMA delegatsiooni liikmete eest tasuda 371 € ning sportlaste omaosalus oleks seega 528 €. “See summa võib veel väheneda ja sõltub näiteks hasartmängumaksu nõukogu otsusest ja läbirääkimistest võimalike toetajatega,” sõnas Madis Kallas.

Ta lisas, et loodetavasti võtab SSMA üldkoosolek vastu ka otsuse, et pärast Wighti saare mänge saaks parimatele sportlastele omafinantseeringu osa auhinna puhuse preemiana kompenseerida. SSMA juhatuse esimehe sõnul on see SSMA liikmetele tutvustatud plaan leidnud vähemalt esialgu positiivset vastukaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)