Politsei hoiatab valeeurode eest

Kuigi euro on Eestis käibel olnud vaid loetud päevad, on politsei saanud juba mitmest maakonnast teateid valeeurodest. Saare maakonna politseinikele selliseid teateid õnneks veel tulnud ei ole.

Samas olevat ühes Kuressaare kaupluses juba aasta esimestel päevadel väidetavalt üritatud maksta 50-eurose rahatähega, kuid kui masin selle mingil põhjusel välja prakeeris, pakkunud klient kohe maksmiseks pangakaarti.

“Kolmapäevase seisuga on võltsitud kupüüre avastatud Paides, Pärnus, Tallinnas, Tartus ja Viljandis,” teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kristi Kais, lisades, et kõikjal oli tegemist 50-euroste kupüüridega, millel ühine seerianumber S20175422632.

“Soovitame kaupmeestel seerianumbrile kindlasti suuremat tähelepanu pöörata ja 50-euroste rahatähtede vastuvõtmisel see üle kontrollida,” ütles Kais. Muidugi tuleks tähelepanu pöörata ka teistele turvaelementidele. “Kõige lihtsam on valeraha tuvastada, vaadates seda vastu valgust – õigel kupüüril näete te seal vesimärki, valerahal see puudub,” selgitas Kais.

Ta soovitas inimestel rahatähte ka katsuda, sest valeraha paber tundub katsudes sageli pehme ja ei krabise nagu ehtsa rahatähe paber. Samas ei tohi paber olla liiga läikiv ega sile. Politsei soovitabki suurema nimiväärtusega kupüürid kindlasti üle kontrollida ning kasuks tuleb ka kontrollaparaadi muretsemine. Võltsimiskahtluse korral tuleb kindlasti teavitada politseid lühinumbril 110.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)