MTÜ Meelespea alustab tarbeesemete vahendamist (1)

Kui MTÜ Meelespea on saarlastele siiani tuntud peamiselt jõulueelsete heategevusturgude korraldajana, siis nüüd on otsustatud abivajajaid aastaringselt abistada ning käivitatakse ülemaakonnaline tarbeesemete vahendamine.

Ettevõtmise üks eestvedajaid Aive Tammsalu ütles Saar-te Häälele, et mõte tuli just seoses heategevusturu kampaaniaga, kui külastati kodusid. “Siis oli näha, et inimestel on vaja konkreetseid asju – riidekappe, arvuteid, laudu, toole, kohvimasinaid, isegi voodipesu,” rääkis ta.

Et aga mittetulundusühingul endal sellist raha ei ole, et poest päris uut mööblitükki osta (arvuti, muide, jõulude eel üks pere siiski sai), hakati mõtlema, et kindlasti on olemas palju neid inimesi, kel on kodus üks või teine asi üleliigseks osutunud, olgu siis kolimise või lihtsalt kodu sisustuse uuendamise tõttu.

Nii kavatsetaksegi abivajajad ja -andjad kokku viia ning plaanis on kaasata oma ettevõtmisse ka valdade sotsiaaltöötajad ja külavanemad. “Kindlasti võiks aga abivajaja meiega ka otse ühendust võtta,” märkis Tammsalu, kelle sõnul on neil olemas esemete laoruum ning võimalik on edaspidi ka koos abivajajaga sinna asju vaatama minna.

“Me kõik võiksime aga korra oma kodus ringi vaadata sellise pilguga, et ehk on seal miskit sellist, mida endal vaja pole ja mis on niisama seismas. Siis võiks meiega ühendust võtta telefonil 53 320 004, et kokku leppida, kuhu esemed tuua saab,” rääkis ettevõtlik naine.

Tema sõnul oleks veel kõige toredam, kui asjad õnnestuks otse sinna viia, kus neist puudust tuntakse. MTÜ Meelespea tegutseb viiendat aastat. Alustati viiekesi, peatselt aga oli Tammsalu sõnul liikmeid juba peaaegu poole rohkem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)