Legendaarne sõjamees saadeti viimsele teekonnale (3)

Legendaarne sõjamees saadeti viimsele teekonnale

VIIMSELE TEEKONNALE: Bernhard Lipu sarga kandsid matusemajast välja kaitseliitlased.
Foto: Egon Ligi

Eile sängitati kodusaare mulda Bernhard Lipp, Kaitseliidu Saaremaa maleva ainus auliige. Legendaarset sõjameest olid tulnud ära saatma saatusekaaslased Saaremaa vabadusvõitlejate ühingust, aatekaaslased Kaitseliidu Saaremaa malevast ja Naiskodukaitsest.

 Viimset austust avaldasid auväärsele linnakodanikule Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja ajaloolane Bruno Pao, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik major Toomas Luik ja endine pealik reservleitnant Mati Vendel. Matusetalituse viis läbi kaitseväe vanemkaplan Gustav Kutsar, vanale rindemehele laulis reservkapten Jaen Teär.

Kotkaristi kavaleri Bernhard Lipu sark oli kaetud riigilipuga, tema aumärgid viimse austuse avalduseks välja pandud patjadele. Bernhard Lipp sündis 15. oktoobril 1924. aastal ning astus juba 19-aastaselt Saksa sõjaväkke, sest tema vend oli mõrvatud lossihoovis ja kodu Kaimril hävitatud. Ta osales Sinimägede lahingus ning oli läbi käinud Tšehhi põrgu.

Tema lähedased meenutasid teda siiski ääretu optimistina. Bernhard Lipp, kes lahkus meie hulgast läinud aasta 29. detsembril, maeti oma ema Tiina kõrvale Kudjape kalmistule. Teda jäävad leinama poeg Jüri ja tütar Tiiu perega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)