Korvpallipoisid loodavad Hiinasse MM-le jõuda (2)

Korvpallipoisid loodavad Hiinasse MM-le jõuda

HIINA OOTAB: Kas treener Enn Laanemäe (paremal) käe all trenni tegevatele poistele avaneb võimalus mängida aprillis koolide MM-l?
Foto: Egon Ligi

Saaremaa ühisgümnaasiumi 94. aastal sündinud ja nooremad korvpallipoisid on välja võidelnud võimaluse esindada Eestit koolide maailmameistrivõistlustel Hiinas. Meeskonna saatmine sinna läheks aga maksma 17 800 eurot, mis veel nädal tagasi tähendas veerand miljoni Eesti krooni suurust summat.

Pileti Hiinasse said saarlased eelmisel aastal toimunud turniirilt, kus võideti Kohila, Vastse-Kuustse ja Rapla meeskonda, kel oli samuti soov MM-le sõita. Igat riiki saab siiski esindada vaid üks meeskond.

Maailmapilt avardub

Aprillis ja mais Shanghai linna lähedal asuvas Zhangjiagangi linnas toimuval turniiril tuleks saarlastel rinda pista 23 meeskonnaga, kes alagruppidesse loositakse. SÜG-i võistkonnale poleks see esimene kord MM-l käia. 2005. aastal mängiti Poolas, kus saavutati 20. koht.

Treener Enn Laanemäe sõnul sõltub palju sellest, kellega sa ühte alagruppi satud. Viimati võideti näiteks taanlasi 50-ga, kuid samas võid ise kellelegi sama palju kaotada. Laanemäe sõnul on suuremate riikide puhul praktiliselt tegemist riigi selles vanuses koondisega.

Õpitakse kõik ühes korvpallikoolis ja selle kooli eest ka mängitakse. “Kui neli meest on üle 2 meetri ja vaid kaks alla 1.90,” muigas Laanemäe, viidates, et vastu võivad sattuda tõsised “kollid”, kes on kokku korjatud näiteks kogu Hiinast või Kreekast. Saaremaal on mängijate valik kindlasti kesisem kui seal.

Enn Laanemäe lisas, et kindlasti minnakse näitama oma parimat mängu, kuid vähemtähtis pole selline võistlus ka poiste motivatsiooni suurendamiseks ja kogemuste omandamiseks. “Saab näha, mis maailmas toimub, mida teevad teised,” rääkis treener ja tõdes, et sarnaselt poistega avarduks ka tema maailmapilt.

Raha kulub palju

Hiinasse sõit ei ole odav ja seepärast tuleb Laanemäel lisaks treeneritööle otsida ka meeskonnale toetajaid. Aktiivselt on toetajate otsimisega hakanud tegelema ka lapsevanemad. Oodatud on iga väiksemgi toetus. Laanemäe sõnul on kulud ühe poisi kohta 1183 eurot. Hiinasse on sõitmas 15-liikmeline delegatsioon.

Sõltuvalt toetajate leidmisest väheneb poiste omaosalus. Laanemäe sõnul on hetkel õla alla pannud või lubanud panna Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, Kuressaare linnavalitsus, Kalev, Eesti koolispordi liit. Oma panuse noorte meeste Hiina sõidu heaks on andnud ka Saarte Hääl ning kutsub üles kõiki noorte poiste MM-ile sõitu toetama. Seda, et saarlased saavad maailmameistrivõistlustel osaleda, ei juhtu just iga päev.

Kõik toetused on teretulnud SÜG Sihtasutuse arvelduskontole 10220016710015. Märksõnaks lisada “Korvpall”. Täpsemat infot saab võistkonna treenerilt Enn Laanemäelt telefonil 52 78 205 ja e-postil enn46@hot.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)