Juhtkiri: Tulge koju tagasi! (4)

Saare maakonna rahvastikupüramiidi ja kümne aasta rahvastikustatistikat vaadates jõuab see teadmine, et meid on aina vähem, taas kolinal kohale. Üks valusamaid fakte on see, et tõsine probleem on 30–34 aasta vanuste vähesus.

Tahaks hüüda jah, et tulge koju tagasi! On aga ette teada, et jäädki hüüdjaks hääleks kõrbes. Heal juhul saad vastuseks, et mida ma siin teen, tööd ju pole. Mõned lisavad veel, et nende jaoks pole ka korralikku kino, teatrit, kohvikut. Eks ta tõsi ole. Kuid samas on alati lihtsam viriseda kui olukorda parandada. Mis on ka loomulik. Miks peaks tulema hea koha pealt Tallinnast siia midagi uut looma? Valu ja vaevaga.

Saaremaa puhul “Talendid koju tagasi” paukselt ei toimi. Ise oleme nad minema lasknud ja nüüd peame ka ise vaeva nägema, et nad tagasi tuleksid. Üks võimalusi oleks ehk tõepoolest Saaremaa kujundamine kaugtöökeskuseks. Selliseks kohaks, kus elukeskkond on hea ja inimesed saavad teha tööd üle maailma. See oleks meie üks tõenäoline pääsetee ja miks mitte ka omamoodi kaubamärk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)