Esimene kohtumine värvilise kummuti juures

Esimene kohtumine värvilise kummuti juures

NÄITLEJAD: Hannes Prikk (vasakul), Liisa Saaremäel ja Rauno Kaibiainen.
Foto: Egon Ligi

Kuressaare Linnateatris algasid eile proovid uue lavastusega “Värviline kummut”. “See on imeline lugude lugu kõigile, kes lapsed või kelle sees mõni lugu lapsepõlvest peidus on,” ütles loo autor ja lavastaja Aarne Mägi.

Tema arvates võiks Kuressaare Linnateater igal aastal välja tuua mõne sellise lasteetenduse, kus ka emadel-isadel igav ei hakkaks. “Kuskil meie sees, peas näiteks või siis hoopis jalas või kõrvas, aga äkki silmas ja suus on palju väga erinevaid lugusid. Mõned on ilusad ja mõned koledad lood, mõni lugu on väga naljakas, aga on ka kurvemaid lugusid. Need lood on olemas, mõned lähevad meelest ja uuemad jäävad meis elama. Ilma erinevate lugudeta oleks elu väga igav,” rääkis Mägi.

Aarne Mägi sõnul andis talle julgust proovida kätt lavastajana pikaaegne näitlejakogemus VAT teatris, kus mängiti palju just lasteetendusi. Jõululavastus “Soovilaegas”, mis jõudis publiku ette samuti Mägi käe all, lubab loota õnnestunud ja huvitavat lavastajatööd.

Lavastuses teevad kaasa Liisa Saaremäel, Hannes Prikk ja Rauno Kaibiainen. “Neil kõigil on linnateatriga varasem koostöökogemus olemas, Hannes on juba peaaegu et meie oma näitleja. Liisa tegi kaasa meie viimases jõuluetenduses, Rauno mängib “Vareses” ja osales lavastuses “Tänav”.” Esietendused on planeeritud 17. ja 18. veebruarile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 88 korda, sh täna 1)