Kuressaare poiss teeb Põrguväljal kommi (2)

Kuressaare poiss teeb Põrguväljal kommi

KOMMI VÕIB SÜÜA: Oma toodetes Kalev enam kahjulike transrasvu ei kasuta. Pildil rõõmustavad selle üle presidendiproua Evelin Ilves ja Kalev Chocolate Factori juhatuse esimees Kaido Kaare.
Foto: Erakogu

Ei ole seekord tegu teps mitte Kiviräha ja tema Rehepapi-lugudega, nagu pealkirjast ehk välja lugeda võiks. See lugu tuleb täitsa Saaremaa mehest, Kaido Kaarest (38), kes sündinud ja koolis käinud Kuressaares ja kes käesoleva aasta 1. septembrist juhib Eesti magusatootjate lipulaeva Kalev.

Kalevi kommivabriku 26 500 ruutmeetril paiknev tootmiskompleks asub Rae vallas Põrguväljal, kus suurfirma juht on oma tihedas tööpäevagraafikus leidnud ühe vaba tunnikese kohtumiseks “kaasmaalasega”. Sest kuidas sa siis ära ütled, ikkagi ühed saarlased mõlemad.

Kalev Chocolate Factori juhatuse esimees Kaido Kaare, alustame sellest, mis oli teie elus enne seda “magusat” kohta Kalevis.
Ega tea, kas see koht nüüd just nii magus ongi. Aga oli Saaremaa ühisgümnaasiumi matemaatika-füüsika eriklass, kust saab endale väga tugeva põhja. Sealt edasi tuli Tallinna tehnikaülikooli majandusteaduskond. Juba ülikooli ajal hakkasin raha teenima – müüsin Brauni kodumasinaid. Peakontor oli Moskvas, minu tööpiirkond Eesti, Läti, Leedu. Edasi tuli kütusefirma Shell Europe Oil Products, kus töötasin kaks esimest aastat Eestis, siis Poolas, Kreekas, Londonis, Türgis, Rootsis. Et mu pere oli enamjaolt Tallinnas, käis mu elu siis nii, et nädal lõppes reedeti lennujaamades ja algas esmaspäeviti lennujaamas… See oli pikk ja kurnav reisimise periood, mis kestis pea kaheksa aastat. Tõsi, mõnda aega elasin välismaal koos perega.

Raske ja keeruline, ent ilmselt oli väga õpetlik ajalõik teie elus.
Sain suure kogemuse. Kuna Shelli peakontor asus Londonis, tuli sealt hästi palju lennata erinevatesse riikidesse. Nägin, kuidas toimib üks suur rahvusvaheline firma ja kuidas toimib majandus erinevates Euroopa riikides. Millised on juhtimisprotsessid, millised on energiatööstuse suunad maailmas. See oli väga huvitav aeg, kuid kogu mu elu mööduski põhiliselt kontorites, lennuväljadel ja hotellides.

Ilmselt oli teil võimalus suures rahvusvahelises firmas karjääri teha. Nüüd, kus noored haritud eestlased pürivad aina piiri taha tööd ja suurt raha taga ajama, tulite teie tagasi kodumaale. Miks?
Tõepoolest, mul oli see variant jääda n-ö rahvusvaheliseks. Aga mu lapsed oleksid siis pidanud minema rahvusvahelisse kooli. Me olime Laagris valmis ehitanud oma maja ja leidsime abikaasaga, et meie pere jaoks on siiski õigem Eestisse tulla ja siin oma elu edasi üles ehitada. Arvan, et see on parem kui väikese mutrina ühes suures rattas mööda maailma ringi lennata.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)