Päästeameti soovitused ohutuks aastavahetuseks

Päästeamet tuletab meelde, et ilutulestiku tegemine eeldab tähelepanelikkust ja ettevaatlikkust. Sõiduvahenditele tuleb varuda kütust ning arvestama peab ka lumesaju ja tuisuga.

Aastavahetusel esineb tanklate töös kuni paaritunniseid seisakuid seoses masinate ümberseadistamisega, seetõttu tuleks kütust sõiduvahenditele varuda juba varakult. Samuti tuleb jälgida ilmajaama prognoose ning arvestada lumesaju ning tuisuga. Autoga liiklejail peaks kindlasti kaasas olema laetud mobiiltelefon ja lumelabidas. Kütust peaks olema piisavalt, et lumme kinni jäädes oleks võimalik autos soojas olla.

Aastavahetusel ilutulestiku tegemiseks tuleb valida ohutu koht, arvestama peab kaugusega nii inimestest kui ka hoonetest. Pürotehnilised tooted tuleb fikseerida tulekindlal alusel, et need ei kalduks pärast süütamist suunast kõrvale. Kõige sagedamini põhjustavad aastavahetusel pürotehnilistest toodetest tuleõnnetusi valesti suunatud raketid, mis on pärast süütamist suunda muutnud ja hoonesse või rõdule lennates tekitanud tulekahju või vigastanud inimesi.

Alati tuleb läbi lugeda tootega kaasas olev ohutusjuhend, hoolitsema peab ka selle eest, et pürotehnilised tooted ei satuks laste kätte. Kui soovid uut aastat õues tervitada, varu väljumiseks aega ja ära kiirusta, kustuta põlevad küünlad ja võta kaasa koduvõtmed. Päästjad paluvad täna õhtul toimuva ilutulestiku ajal hoida oma koerad kinni, et paanikasse sattunud loomad minema ei jookseks. Ka spetsialistid soovitavad koerad täna õhtul pigem koju jätta.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt kinnitas, et on olnud mitmeid juhuseid, kus päästjatel tuleb 1. jaanuari esimestel tundidel päästa koeri isegi veekogudest, kuhu paanikas loomad on jooksnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)