Ehitaja peab muusikakooli helikindlaks muutma

Kuressaare muusikakoolis on ilmnenud, et lisaks ventilatsiooniprobleemile on teise korruse klassides ebapiisav heliisolatsioon.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul oli neil sel nädalal kohtumine ehitajaga ja lepiti kokku, et ehitaja parandab heliisolatsiooni puudutavad vead koolivaheajal – kui praegusel talvisel vaheajal ei jõua, siis kevadel kindlasti. Linnavalitsus tellis ka ekspertiisi Akukon UY Eesti filiaalilt – nimetatud klassiruumide piirtarindite heliisolatsiooni mõõtmised – ja sai firma koostatud aruandest teada tegurid, miks klassidevaheline heliisolatsioon ebapiisav on.

Koovi sõnul on tänapäeval ehituse tellija jaoks plussiks töödele antav garantii, mis tavaliselt on kaks aastat, kuid muusikakooli puhul lausa kolm aastat. “Kui ilmnevad puudused, saab neid parandada kas garantiitöödena või siis tellida ehitajalt täiendavaid töid.” Ka muusikakooli majale tellitakse täiendavalt vihmaveerennide sisse küttespiraalid, et kaht maja ühendava klaasgalerii kohale ei tekiks jääpurikad.

Mis puutub aga hoone ventilatsiooniprobleemidesse (tänu kuivusele olla koolimajas koguni pill lõhki kuivanud), siis ka selle murega Koovi sõnul tegeletakse ja ehkki õiget ja parimat lahendust veel leitud ei ole, seda siiski otsitakse. Abilinnapea lisas, et sarnaste ventilatsiooniprobleemidega tuleb tänapäevaste uusehitiste puhul ikka tegemist, ka näiteks Pärnu kontserdimajas on sama mure. “Vanasti tuli akende vahelt piisavalt õhku ja oli selline looduslik ventilatsioon, mida enam ei ole,” märkis Kalle Koov.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)