Spordinäitusel näeb ralliautot ja surfivarustust

Saaremaa Spordisöprade Söu raames saab Kuressaare spordikeskuses täna spordinäitusel tutvuda nii ralliauto, jalgratta kui ka Saarte mängudega.

Päeval kella ühest avatavale tasuta näitusele on ürituse ühe korraldaja Raigo Sooäre sõnul lubanud oma varustusega, mida näituse külastajad saavad igaüks oma käega katsuda, tulla mitmed maakonnas harrastatavate spordialade esindajad. Näiteks tuuakse kohale Ott Tänaku ralliauto, Viikingi klubi edukad jalgratturid näitavad oma varustust, Eesti ühe parema surfari John Kaju koduklubi näitab surfivarustust ja orienteerujad tõestavad, et kaardi järgi jooksmiseks ei ole ilmtingimata vaja metsa minna.

Näitusel on esindatud ka spordikeskus ise ning Saarte mänge tutvustab Saaremaa Saarte mängude assotsiatsioon SSMA. Selle juhatuse värske esimees Madis Kallas on öelnud, et tahab viia infot mängudest rohkem rahva sekka ja tekitada mängudest kusagil püsiva väljapaneku. “See ühepäevane näitus on alguseks hilisematele plaanidele teha kusagile püsiv Saar-te mänge käsitlev väljapanek ja hakata koguma ajalugu,” rääkis Kallas.

SSMA näitab huvilistele muuhulgas Saaremaa koondise dresse (alates 1999. aastast), mitmesuguseid vimpleid ja märke ja erinevatest aastatest pärinevaid medaleid. Ka saab näitusel teada, kes on mängudel osalenud, ja osaleda auhinnamängus, kus tuleb tunda teisi mängudel osalevaid saari. Tasuta näitus suletakse kell 17 ja tund hiljem algab spordikeskuses suurejooneline võistlus, kus vastastikku mõõtu võtavad nii Saaremaa tuntud sportlased kui ka VIP-id.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)