Saaremaa Golf sai kohtus lüüa

Saaremaa Golf sai kohtus lüüa

TALVEKS KINNI: Talveks suletud Kuressaare golfiväljak läheb tuleval kevadel vastu oma kolmandale hooajale. Pikale veninud kohtuvaidlus väljaku müüginumbritele ilmselt positiivselt ei mõju.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa Golf AS-i ja OÜ Saare Golf Travel (pankrotis) kohtuvaidluses Kuressaare golfiväljaku operaatorlepingu üle jäi kaotajaks Saaremaa Golf.

Saarte Hääle andmeil seisnes vaidluse sisu selles, et Saaremaa Golf kui Kuressaare golfiväljaku omanik soovis ise tegelda golfiväljaku teenuste müügiga, mis oli aga varasema, 10 aastaks sõlmitud lepinguga antud operaatorfirmale Saare Golf Travel. Kohus pidi otsustama, kas Saaremaa Golf andis operaatorteenuse osutamise ainuõiguse ära või säilitas pärast lepingu sõlmimist õiguse ka ise teenust osutada.

Operaatorlepingu kohaselt kohustus Saare Golf Travel osutama golfiradade müügi teenust, korraldama võistlusi, müüma ja laenutama varustust, tegelema reklaamiga. Lisaks kohustus Golf Travel saavutama aastate lõikes kokkulepitud müügimahud ning vältima Saaremaa Golfi majandushuvide kahjustamist. Saaremaa Golfi väitel ei saanud Golf Travel kõige sellega sugugi hakkama ja seetõttu alustas väljaku omanik ka ise teenuste müüki.

Golf Traveli pankrotihaldur Veli Kraavi otsustas firma võlausaldajate kaitseks kohtusse pöörduda ja nõuda Saaremaa Golfilt lepingu rikkumise lõpetamist. Tänavu juunis keelaski Kuressaare kohus Saaremaa Gol-fil endal või kolmanda isiku kaudu teenuste osutamise. Seejärel leppisid firmad küll kompromissina kokku, millistel tingimustel väljaku omanik võib teenuseid müüa, kuid vaidlused ei olnud sellega kaugeltki veel lõppenud.

Kohus soovitas jätkuvalt osapooltel kokkuleppele jõuda, kuid seda ei sündinud ja 15. detsembril tegi Kuressaare kohtumaja otsuse. Kuna see ei ole veel jõustunud, kohus otsust enne edasikaebamise tähtaja möödumist täismahus ei avalda. Kohtunik Külli Mõlder ütles Saarte Häälele vaid, et kohus tegi otsuse Saaremaa Gol-fi kahjuks, jäädes seisukohale, et operaatorlepinguga anti teenuse osutamise õigus üle Saare Golf Travelile.

“Ka olen seisukohal, et asja on võimalik lahendada vaid konstruktiivse kompromissiga, muidu võib vaidlema jäädagi ja tulemus võib olla ka [Saaremaa] Golfi pankrot,” lausus Mõlder. Saaremaa Golfi tegevjuht Torel Neider ei ole kolme päeva jooksul Saarte Hääle kommentaaripalvele vastanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)