Saarlastest keskerakondlaste otsus ajas Savisaare saarele (38)

Saarlastest keskerakondlaste otsus ajas Savisaare saarele

ESIMEHE SAABUMINE: Keskerakonna juht Edgar Savisaar saabub nõunik Moonika Batrakova saatel GO Spa saali. Esireas istuvad Saaremaa piirkonna juht Kalle Laanet ja “kirikuskandaali” uurimiseks moodustatud “tõekomisjoni” juht Kalle Klandorf.
Foto: Egon Ligi

Keskerakonna Saaremaa piirkond on seni ainus erakonna allorganisatsioon, kes soovitas Edgar Savisaarel oma volitused parteijuhina ajutiselt peatada. Seetõttu sõitis erakonna esimees eile õhtul siinsete erakonnakaaslastega kohtuma.

Erakonna esimees Edgar Savisaar ütles vahetult enne kohtumist antud intervjuus, et ta ei tulnud Saaremaale kedagi noomima ega mõjutama. “Mul ei ole vaja kedagi noomida ega õigustada. See on klassikaline valimiseelne ringsõit,” põhjendas Savisaar ise oma saarele tulekut. “Kui te aga mõtlete seda “kirikuskandaali”, siis olukorras, kus 20 piirkonda on öelnud, et jah, me oleme kõik õigesti teinud, ja üks alles kõhkleb, siis mida ma peaksin noomima. Igal inimesel on õigus oma arvamusele,” leidis ta.

Saaremaa keskerakondlaste esimehe Kalle Laaneti sõnul hääletas siinse piirkonna juhatus esmaspäeval selle poolt, et erakonna esimees Edgar Savisaar peataks oma volitused erakonna esimehena. “Kuni kohtumenetluse lõpuni peab Savisaar peatama oma volitused erakonna esimehena,” ütles Saaremaa piirkonna esimees Kalle Laanet.

Selle otsuse poolt hääletas piirkonna juhatuse 11 liiget. Lisaks leiab Keskerakonna Saaremaa piirkond, et Savisaar peaks pöörduma kohtusse oma ja Eesti Keskerakonna au ja väärikuse kaitsmiseks niinimetatud “kirikuskandaalis”. Erakonna Saaremaa piirkond on esimene Keskerakonna allorganisatsioon, kes Savisaarele sellise ettepaneku tegi. Paljud ülejäänud piirkonnad ja kogud on pärast rahastamisskandaali algust avalikult teatanud, et toetavad Savisaare jätkamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)