Muhu mees kaotas tules kogu vara

Muhus tulekahju tõttu kogu oma vara kaotanud 59-aastane Ivo Tammik loodab heade inimeste abile, et oma eluga taas järje peale saada. “Kõige rohkem tunnen puudust televiisorist ja raadiost, sest elan nagu infosulus,” rääkis Ivo Tammik eile Saarte Häälele, lisades, et hetkel elab ta valla sotsiaaltöötaja leitud asenduspinnal ning vald on teda igati varustanud ka kõige esmavajalikuga.

Mehe sõnul on tuleõnnetused ikka rasked ning eriti siis, kui need juhtuvad pühade ajal. Tulekahju Muhu vallas Külasema külas avastati 25. detsembril kell 04.21. Elumaja põles lahtise leegiga ja muutus tulekahjus elamiskõlbmatuks. Maja katus hävis täielikult, kohati langesid sisse vahelaed ning esimese korruse toad said tugevaid vee- ja suitsukahjustusi.

Tulekahju kustutati hommikul kella 9.44-ks. Pärast käisid päästjad kahel korral maja juures veel järelkustutust tegemas, kuna lakas olnud hein oli suitsema hakanud. Menetlejate sõnul sai tulekahju alguse pööningult ja esialgselt arvatakse, et korstnast.

“Mulle helistati hommikul vara,” ütles Ivo Tammik, kelle sõnul põles maja maani maha ja päästa ei õnnestunud midagi. Õnnetuse ajal Ivo ise kodus ei olnud, tulekahju avastas tema 17-aastane sugulane. “Kõik asjad põlesid sisse,” ütles Tammik, lisades, et ainult need rõivad jäid alles, mis seljas olid, ning nüüd tuleb tal praktiliselt nullist pihta hakata.

Ivo Tammik on väga tänulik Muhu valla sotsiaaltöötajale Triin Valgule, kes on tema abistamiseks juba väga palju ära teinud. Triin Valk on käima lükanud mitu kampaaniat. Kõik inimesed, kes soovivad Ivo Tammikut aidata, saavad tuua nii riideid kui ka majapidamiseks vajalikke asju Muhu sotsiaalkeskusse.

Kellel on võimalik Ivot rahaliselt aidata, saavad seda teha, kui annetavad raha Ivo Tammiku kontole Swedbankis, konto number on 1100778794.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)