Lugeja kiri: Kübaratrikid jätkuvad

Kaarma vallavalitsus jätkab rahva lollitamist, seekord tuulegeneraatorite teemal. Külarahva üksmeelse vastuseisu tõttu lasti käibele kuulujutt, et vennad Sõnajalad ei ehitagi Nasvale tuulikuid, olenemata nende kokkulepetest maaomanikega:

– üks koht Rehe talu endisel mereäärsel heinamaal, mille pärija elab ja töötab Brüsselis;
– teine koht laevaehitustehase Baltic Workboats valdustes Nasva jõe muuli otsas.
Kuulujutu tõepärasemaks serveerimiseks mõeldi välja luul, et laevatehas soovib püstitada oma tarbeks üht tuulegeneraatorit tehase taha merre ja selleks polevat külarahva nõusolekut vaja. Nii rahustati kired maha, karavan liikus aga edasi.

27. novembri hommikul löödi kopad maasse – tuulegeneraatorite toodetav elekter tuleb ju maha müüa. Nasva küla ja mere vahelisel rannalagendikul kulgeb tänasest vägev maa-alune kollane kaabel, mis jõuab peagi Sikassaarde, kus on Sõnajalgade jaoks sobiv alajaam. Seaduse järgi peaks vallavalitsus sellise ehituse tarbeks tehtud detailplaneeringu avalikustama, seda aga tehtud pole. Ehitusluba töö teostajal ette näidata polnud. Ka maavalitsus jättis oma funktsioonid unarusse, unustades järjekordselt järelevalve seaduste täitmise üle Kaarma vallas.

Kalle Kesküla

Kommentaar
Kaarma vallavalitsus on menetlenud Nasva küla Sadama tee 26 detailplaneeringut lähtuvalt planeerimisseaduse põhimõtetest ja menetluskorrast, planeering on avalikustatud ja omab kõiki ametkondlikke kooskõlastusi. Maavanem on andnud nõusoleku detailplaneeringu kehtestamiseks ja Kaarma vallavolikogu 22. septembri 2010 otsusega nr 56 on nimetatud planeering kehtestatud. Planeering sisaldas ka kavandatava elektriühenduse trassiskeemi Nasva–Sikassaare. Koostatud ehitusprojekti alusel on Kaarma vallavalitsuse poolt väljastatud Nasva–Sikassaare 10 kV maakaabli ehitamiseks ehitusluba 25.11.2010 korraldusega nr 546. Kõik taotlused on esitanud ja vastavad load väljastatud AS-le Baltic Workboats.

Kaarma vallavalitsus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)