Kuressaarest valmis interaktiivne 3D-mudel (video!) (14)

Kuressaarest valmis interaktiivne 3D-mudel (video!)

JÕULUD KURESSAARES: Demotööna tegi Karel Airapetjan kolmemõõtmelise jõuluse Kuressaare.
Foto: Erakogu

Näiteks on nüüd kaugel maailmanurgas koduigatsust tundvatel kuressaarlastel võimalus seda leevendada oma kodulinnas virtuaalselt ringi jalutades.

Kuressaare kolmemõõtmelise kaardi ühe looja Karel Airapetjani sõnul on linnakaart esimene proov nende jaanuaris alustavale ettevõttele. “Antud juhul on tegemist virtuaalse Kuressaarega, kus saab ringi jalutada. Näeme potentsiaali näiteks turistide hulgas, kes saaksid linnaga tutvuda, ilma et oleks seal kunagi kohal käinud,” rääkis Kuressaare juurtega Airapetjan Saarte Häälele.

Tema sõnul annab lisavõimalusi ka see, et taolisesse virtuaalsesse keskkonda on võimalik kaasata kõiksugu erinevat infot. Oma esimeseks tööks Kuressaare valinud Airapetjan põhjendas valikut esmalt sellega, et ta on ise siit pärit ja tunneb linna hästi. “Teine põhjus oli see, et Kuressaare kodulehel oli kättesaadav Google Earth’i jaoks mõeldud mudel, kus kogu linna majad olid kuubikutena olemas. See andis meile hea materjali majade proportsioonide ja asukoha osas,” selgitas ta.

Airapetjan ütles, et loodav firma Web3d hakkabki tegelema interaktiivsete rakenduste loomisega. “Näiteks võivad meie teenuseid kasutada kinnisvara arendamisega tegelevad ettevõtted, kes soovivad oma kinnisvarast luua visualisatsiooni, kus potentsiaalne klient saaks mööda ruume ringi jalutada, tapeedi värvi vahetada ja isegi mööblit paigutada. Samuti võime luua õppesimulatsioone.

Näiteks kool võib tellida virtuaalse 3D-koopia oma ehitisest, kus saab simuleerida erinevaid situatsioone. Tulekahju korral saab kasutaja kontrollida ennast nagu arvutimängus ning põlevast ehitisest ohutult välja navigeerida,” tõi ta mõned näited oma väljamõeldise võimalikest kasutusaladest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)