Argo alustas Abrukaga ühenduse pidamist (2)

Argo alustas Abrukaga ühenduse pidamist

ROOMIKSÕIDUKIGA KOJU: Eile pärastlõunal alustasid Roomassaare sadamast koduteed Abruka elanikud Külli Aus ja Ants Epro. Sõiduki leistangide (Arcol rooli ei ole) taha istus Tõnis Siplane.
Foto: Egon Ligi

Eile tegi roomikveok Argo alanud talve esimesed reisid Roomassaare sadamast Abruka saarele ja tagasi.

Veokijuht Tõnis Siplane toimetas neljandat hooaega käigus oleva universaalse sõidukiga väikesaarelt suuremale saarele abrukalased Külli Ausi ja Ants Epro. Pärastlõunal laadisid saareelanikud Kuressaarest ostetud mitmekümnekilose kaubakoguse roomiksõidukile ja Abruka voorimees Tõnis Siplane võttis Roomassaare sadamast kursi mööda merejääd teisele saarele.

“Paksust lumest ei taha see masin läbi minna. Abruka teede lahtiajamisega on probleeme. Saarel ei ole lihtsalt selliseid mehhanisme. Aga saame hakkama. Ainult aega kulub rohkem,” märkis Tõnis Siplane. Mingit ajagraafikut või sõiduplaani Argol ühendusepidamiseks pole. Sõidukijuht võtab teekonna ette vastavalt saareelanike vajadustele. Tänagi tuleb Tõnis Siplasel Abrukale vähemalt üks reis teha. Ilmselt peab ta nädala lõpupoole roomiktraktorit meenutava sõiduriista mootorid taas käivitama, et aastavahetuseks Abrukale ihkajaid kohale viia. Merejää paksuseks mõõdeti kõige õhemas kohas 15 sentimeetrit ja see tagab Argoga sõitmisel ohutuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)