Jõulutervitusi Araabiast Soomeni

Jõulutervitusi Araabiast Soomeni

Foto: Fred Veldermann

Saarlasi on igal pool. Nagu kõrval olevatest lugudest näha, nii Araabias, Ameerikas kui ka Soomes, Rootsis, läänes ja idas. Kuid üks mõte on neil kõigil sama: jõulud on perega olemise aeg. Nii mõnigi neist kirjutab, et tahaks koju, ja nii mõnigi tunnistas omavahelises vestluses, et tegelikult tahaks ikka koju küll. Loodetavasti suudame me neile pakkuda natukenegi kodusolemist. Küll ajalehe vahendusel, kuid asi ehk seegi. Häid jõule teile, saarlased laias ilmas!

FRED peab Kreekas söömapüha
Fred Veldermann
Jõulude tähistamine siin saab olema multikultuuriline, sest koos on mitme erineva riigi ja kultuuri esindajad ning erinevad tavad. Meie pakume omalt poolt lauale eestlastele juba kultuslikuks saanud joogi – Vana Tallinna. Kuna minule pole jõulud enam ammu need, mis nad olid lapsepõlves, siis kahjuks erilist jõulurõõmu südames ei tunne… Kui saaks olla koos lähedaste ja tuttavatega, tekiks see tunne vahest kuidagi veel mingil moel, kuid siin mitte! Kahjuks on jõulud minetanud oma traditsioonilise tähenduse ja kõik on ainult kasumi peal väljas, mis tähendabki, et jõulud on pigem ostuhullus kui püha, mida võiks vaikselt tähistada.
……

EVA soovib Soomest, et keegi poleks üksi
Eva Ljubetski
Meie pere jõuluroad teeb üldiselt minu mees, ta teeb meile Karjalan paistia’t (Karjala ahjupraad – toim), selles on sea- ja veiseliha, porgandit, sibulat. Siis on muidugi suur seasink, 5–10 kilo, mida soomlased küll söövad eesti inimeste pettumuseks külmalt, sellele tehakse sinepist koor peale. Lisaks on meie jõululaual veel porgandivorm, naerivorm, kartulivorm, uus asi on bataadivorm (bataat e maguskartul – toim), mida eestlastel üldse ei ole, ja need on väga head, peale porgandivormi :)  Soomlaste jõululaual on ka rosolje ja palju kala, aga meie peres kala ei sööda, sest peremees on kalale allergiline. Magustoiduks on piparkoogid ning lehttaignast ja ploomimoosist jõulutähekoogid.
……..

MARLEN tahaks kingiks kojusõitu Iirimaalt
Iirimaa pealinnast Dublinist kirjutas Marlen Heldemeel, et on esimest korda elus jõulude ajal kodust eemal. “Hetkeseisuga olen Dublinis, otsisin tööd ja veedan mõned kuud siin, enne kui veidikeseks koju Kuressaarde tulen ja pärast siit USA-sse tagasi sõidan. Iirimaale jõudsin paar nädalat tagasi Ameerikast, kus oli üks suur ja pikk seiklus,” kirjutab ta.
……….

JANIKA võttis Rootsis puhkuse
Janika Lember
Sel ajal kui paljud rabelevad töö, lasteaia ja jõulukinkide ostmise vahel, võtsin mina oma puhkuse välja nii, et ma kavatsen 3 nädalat mitte midagi teha! Väga mõnus, soovitan kõigile! :)
………

INGEL ootab Prantsusmaale kodust kõrvitsakeeksi
Ingel Sirel
Jõulud veedan oma praeguses kodus Marseille’s. Need on tegelikult esimesed jõulud, kui ma koos perega pole. Aga õnneks lendab täpselt jõululaupäeval mu õeraas siia, nii et vähemalt pisike osa perekonnast on siin. Arvan, et need jõulud mööduvad mööda Marseille’d turiste mängides.
………..

EGE teeb Araabia päikese all piparkooke
Ege Hõrats
Selle aasta jõulud on minu jaoks eelnevatest väga palju erinevad, kuna hetkel töötan ja elan Araabia Ühendemiraatides, Dubais. Teatavasti on ju tegemist moslemiusku maanurgaga, seega jõule kohalikud ei tähista. Õnneks langeb jõululaupäev sellel aastal reedesele päevale ja kuna siinses ühiskonnas on töönädal pühapäevast neljapäevani, siis saab nädalavahetusel mõnusalt jõulupühi nautida.
…………

MAREK teeb USA-s jõuluajal trenni
Saaremaa sportlane Marek Niit elab ja õpib USA-s, Arkansases. Saarte Häälele kirjutas Niit nii: “Jõulude ajal puhkan, nii närvi kui füüsist, trenni muidugi teen ikka edasi, aga tihe semester jättis ka treeningutele oma märgi.
…………

Loe pikemalt edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 111 korda, sh täna 1)